Akcie Uber klesajú

Boss Dara Khosrowshahi bol medzi tými, ktorí zazvonili otvárací zvon New York Stock Exchange, aby začali obchodovať.
 
Do konca relácie akcie boli na 41,51 dolárov pod spoločnosť kótovacie ceny 45 dolárov.
 
uber

Vo štvrtok predal Uber 180 miliónov akcií za 45 USD, pričom zvýšil hotovosť o 8,1 miliardy dolárov a ocenil na 82 miliárd USD (63 miliárd libier).
 
Akcie v spoločnosti s podielom na jazde vystúpili do roztraseného štartu, otvorili obchodovanie na 42 USD a na začiatku sa posunuli až na 41,06 dolára.
 
Pán Khosrowshahi sa pokúsil ubezpečiť investorov, ktorí boli sklamaní klesajúcou cenou akcií na trhu.
 
"Moja reakcia (na cenu akcií) je, ak budujeme a budujeme dobre, akcionári budú odmeňovaní. Určite nemôžeme merať náš úspech počas dňa, je to naozaj za tie roky," povedal Khosrowshahi.
 
Uber pôvodne navrhol cenové rozpätie $ 44 – $ 50 za svoje kótovanie cien akcií, ocenenie spoločnosti až do výšky 120 miliárd dolárov.
 
Pán Khosrowshahi povedal, že cena za plavbu vo výške 45 USD na akciu bola ovplyvnená neistotou v globálnom ekonomickom prostredí.
 
Akcie budú teraz obchodovať pod symbolom UBER, po najočakávanejšom americkom debute od mája 2012.
 
Spoluzakladateľ spoločnosti Travis Kalanick, ktorý odišiel z funkcie generálneho riaditeľa, aby vytvoril cestu pre pána Khosrowshahiho po tom, čo boli otázky týkajúce sa kultúry zamestnancov vo firme, bol tiež prítomný na výmene za debut.

burza
 
Investori vsádzajú na rastové vyhliadky spoločnosti, pretože sa diverzifikuje do niekoľkých ďalších sektorov. Popri pôvodnej jazde na koni, vyvíja autá bez vodiča a má operáciu dodávky potravín Uber Eats.
 
Akciová cena sa rozpadla na prvý deň. Samozrejme, že skutočný test nepríde v jeden obchodný deň, ale v tom, ako funguje v nasledujúcich týždňoch.
 
Najväčší debut na burze v Amerike za päť rokov vyvolal otázky o tom, ako by spoločnosti ako Uber mali oceniť svoje počiatočné verejné ponuky. Zvláštnou výzvou pre peniaze, ktoré strácajú tech-start-upy.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup