Aký bude americký rozpočet v budúcnosti?

Ešte musí byť podpísaný prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý za to protestoval napriek odporu konzervatívcov.
 
Zákonodarcovia uviedli, že by to predišlo rozpočtovej kríze v období pred prezidentskými voľbami na budúci rok.
 
Zdá sa však isté, že sa zvýšia už aj tak vysoké úrovne vládneho dlhu USA, ktoré už dosahujú 22,5 milióna dolárov.washington dc.jpg
 
V dohode sa stanovujú výdavky vlády na 1,37 bilióna dolárov (1,12 milióna GBP) na nasledujúci finančný rok, ktorý sa začína v októbri.
 
Prezident Trump označil dohodu za „fenomenálnu“ a vyzval skeptických republikánov, aby „šli za ňou“.
 
 „Prejde to,“ povedal CNN bez toho, aby sa podrobne zaoberal tým, ako plánoval hlasovať každý senátor v jeho senáte.
 
Po tom, čo prešiel, pán McConnell uviedol, že právne predpisy „zabezpečujú, aby sa naša federálna vláda v najbližších týždňoch alebo mesiacoch nepriblížila k žiadnej dlhovej kríze“.
 
Prešiel o 67 hlasov na 28 s podporou viacerých strán, napriek určitej opozícii konzervatívnych republikánov, ktorí boli znepokojení vysokou úrovňou výdavkov.
 
Konečné hlasovanie republikánov bolo 30 za a 23 bolo proti. Proti tomu hlasovalo aj päť demokratov.
 vlajka.jpg
Zvyk je železná košeľa. Napriek intenzívnemu naliehaniu Donalda Trumpa a republikánskeho kongresového vedenia ponúkli členovia hodnosti a spisovatelia strany len vrúcu podporu pre dvojstrannú dohodu o rozpočte, ktorá zvýšila strop štátneho dlhu USA a vydláždila cestu pre vyššie vládne výdavky.
 
Pre väčšinu Obamovej administratívy by to bola anatémia celej strany. Teraz sa prezident, napriek kampaniam na odstránenie rozpočtového deficitu za 10 rokov, zdá byť v mieri a zvyšuje ročný deficit na rekordnú úroveň.
 
Ukazuje sa, že mnohí v jeho strane nie sú na palube – prinajmenšom, pokiaľ ide o vydanie hlasovania „nie“, keď je výsledok „áno“ istý.
 
Počas posledných troch rokov sa kongresoví republikáni zdráhali prejsť prezidentom, aby nevyťažili jeho krik – a politické následky, ktoré z toho vyplynú. Zdá sa, že rozpočet je jeden riadok, ktorý sa zdá byť ochotný prekročiť.
 
Aspoň v tejto chvíli sú náklady na objavenie pokrytectva pre finančné prostriedky štátu vyššie ako vyhliadka na trumpiánske odsúdenie, ktoré nikdy nemôže prísť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup