Apple musí investovať peniaze do nových služieb. Analytik odporúča odkúpiť Netflix

Pokiaľ disponujete hotovosťou v hodnote stoviek miliárd dolárov a ste známym obchodným gigantom, tieto zdroje a súvislosti vás určite nútia investovať do nového projektu či odkúpenia populárnych služieb, z ktorých by plynuli ďalšie vysoké zisky. Presne v tejto situácii sa nachádza najbohatšia súkromná firma v Amerike, teda Apple.

apúple

Medzi burzovými analytkmi sa tak zatiaľ neofociálne uvažuje, že kroky Appleu by v najbližšej dobe mohli viesť k odkúpeniu aktuálne hádam najpopulárnejšej streamovacej služby, čižeNetflixu, ktorý sa stará o modernú televíznu, respektíve internetovú zábavu so stále bohatšou ponukou, aká je v tomto smere s ohľadom na jednoduchú registráciu a pomerne nízke poplatky najžiadanejšia. Bola by to určite investícia, ktorá by nielen prinášala pravidelný zisk, ale zároveň by šlo i investíciu do budúcnosti a veľmi populárneho projektu, ktorý je v podstate čerstvou službou, no s už beztak vysokou popularitou, aká bude v najbližších rokoch pravdepodobne ešte podstatnou mierou stúpať. Išlo by tak i o podychytenie si zákazníkov, respektíve veľkej masy platiacich záujemcov a to i tých dnešných, ako aj veľké množstvo potenciálnych, teda budúcich. Z tohto pohľadu by určite išlo o jeden z najsprávnejších krokov, ako by mohla firma Apple so svojou hotovosťou v najbližšej dobe naložiť. A zrejme nemusí ísť iba o odhady, o tomto kroku sa totiž vraví stále častejšie a s vysokou pravdepodnosťou nad ním stále vážnejšie uvažuje i samotný Apple.

tv

Faktorom tohto potenciálneho rozhodnutia má byť fakt, že iPhony, respektíve aj ostatné mobilné zariadenia začínajú klesať na svojej predajnosti a pre bohatých gigantov zaoberajúcich sa novou technológiou a elektronickou zábavou tak nastáva čas, aby sa pozreli trochu iným smerom. Je totiž pravda, že Apple sa najmä posledné roky spoliehal predovšetkým na vysokú predajnosť (a ešte vyššie ceny) svojich mobilných zariadení.

  • Burzový analytik Samik Chaterjee považuje investíciu Appleu na odkúpenie Netflixu za najsprávnejšiu voľbu, no pridáva ešte dve alternatívy a to odkúpenie videohernej spoločnosti Acitivision Blizzard alebo výrobcu zvukových systémov Sonos.

4.5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup