Chystá sa hra z prostredia Bratislavy pred Nežnou revolúciou

Tím Vivat je bratislavské herné štúdio. Jeho producent Roman Lipka sa dlhodobo venuje recenzovaniu hier a v momente, keď za ním prišiel Jaromír Miko s nápadom na hru s otvoreným svetom odohrávajúcu sa v Bratislave, neváhal ani minútu.
 
Po zložení špičkového tímu ľudí prišiel na rad príbeh. O čo v hre pôjde a kedy sa bude odohrávať? Prvotný plán bol zasadiť hru do 90. rokov. Hlavnými aktérmi by boli mafiáni a celá hra by bola dizajnovaná v štýle populárnej série Grand Theft Auto. No akonáhle sa dopočuli o grante Férovej nadácie O2, rozhodli sa zmeniť kurz, presunúť dej do novembra 1989 a tak vznikol projekt Vivat Sloboda.Ostnatý plot.jpg
 
Hlavnou postavou je taxikár štátnej taxislužby. Úlohou je dokončiť 2 zákazky, v jednej odveziete dvoch študentov a v druhej komunistického funkcionára. Študenti sa s vami budú zhovárať o tom, aký je tento režim nespravodlivý a ako sa boja ísť na protesty. Funkcionár sa naopak posťažuje na chaos v uliciach a prejaví svoje rozhorčenie nad demonštrantmi.
„Náš príbeh vychádza z hernej mechaniky. Vedeli sme, že môžeme využiť jazdenie po meste, a tak hru postaviť na pretekoch alebo taxikárčení,“vraví Roman.
 
Kulisu bude dotvárať vierohodné prevedenie hlavného mesta Slovenska spred 30 rokov. „Modely vytvárame tak, aby sme ich čo najviac priblížili danému obdobiu. Napríklad časť budovy Slovenskej národnej galérie vyzerala v roku 1989 viac funkcionalisticky a bola v nej predajňa áut,” opisuje proces rekreácie Bratislavy do digitálnej podoby Jaromír.Utečenec.jpg
 
2 zákazky však nebudú všetko, čo Vivat Sloboda ponúkne. Celá Bratislava sa bude dať preskúmať, pri dominantách sa hráč bude môcť zastaviť pri informačných bodoch a dozvedieť sa o nich niečo viac napr. akú úlohu plnili za socializmu. Sprevádzať vás bude rádio hrajúce dobovú hudbu.
 
Vivat Sloboda vyjde na operačných systémoch Windows, macOS a Xbox.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup