Dvere ako súčasť interiéru: Dáme šancu skleneným dverám?


Od nášho bývania, respektíve jeho prevedenia očakávame, že bude spoľahlivé a funkčné, ale takisto estetické a štýlové. Mnohí z nás takisto preferujú modernosť či nasledujú rôzne trendy. To sa odráža na doplnkoch, ale takisto potrebných interiérových prvkoch napríklad vo formedverí.
Pod dverami si mnohí predstavíme možno tú spoľahlivú klasiku z dreveného materiálu.
Interiér, dvere, skrinky, biele sfarbenie
Mohutná a pevná konštrukcia, celkom sympatický dizajn, nič extravagantné. Zato však úplne e bežné a nič tým nepokazíme. Pri všetkej úcte je to však asi tak všetko, čo ma pri ich charakteristike napadne. A aby som bol úprimný, napadne ma tiež to nešťastné otváranie, ktoré si pýta pomerne veľa miesta. Musíme tak počítať s istou rezervou, čo sa týka priestoru. Tým pádom je okolie týchto dverí a blízky priestor pomerne obmedzený a tesný, teda aspoň z neho ide taký pocit.
7 hnedých dverí vedľa seba
A toto je iba jeden z dôvodov, prečo moderné interiéry dávajú prednosť prvkom, k akým sa radia sklenene dvere na mieru. Sklo ako materiál pôsobí skutočne esteticky a po vizuálnej stránke sa dokonale prispôsobí, pričom zároveň vravíme o viditeľnej modernizácii. Opisovaný nedostatok v otázke zbytočného zaberania priestoru pri otváraní dokáže zasa vyriešiť posuvný typ týchto dverí zo skla. Každopádne na výber je viac variantov, a to čo sa týka prevedenia, formy otvárania ako aj možnosti výberu farby skla, jeho potlače, pieskovania či ponechania číreho skla, ktoré je samo o sebe veľmi elegantné.
Otvorené dvere do kúpeľne, sprcha, toaleta
Vlastnosti sklenených dverí v skratke
Je známe, že k prioritných vlastnostiam sklenených dverí ako aj iných sklenených prvkov sa radí kvalitná priepustnosť svetla či optické zväčšovanie. Takisto vravíme o istej „odvzdušnenosti“, respektíve celý priestor v okolí týchto dverí pôsobí viac odľahčene a priestrannejšie. Ako už bolo načrtnuté, takisto vravíme o dostatočnom prístupe prirodzeného svetla a tým pádom menšej potrebe využívať umelé svetelné prvky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup