3 najčastejšie chyby pri chudnutí

Redukcia hmotnosti nie je len módnou záležitosťou. Niekto chudne kvôli výzoru, niekto však i zo zdravotných dôvodov. V oboch prípadoch to nemusí byť ľahké. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na najčastejšie chyby a zároveň najúčinnejšie postupy pri redukcii váhy.

Žena drží v ruke tabletku a pohár s vodou

Najčastejšie chyby pri chudnutí

  1. Menšie porcie

Je vám určite jasné, že chudnutie chce aj isté obmedzenia. Jedným z nich sú menšie porcie jedla. Problémom obéznych ľudí je aj to, že je ich žalúdok o čosi väčší, teda je roztiahnutý. Ak začnete porcie jedla zmenšovať, žalúdok nebude nikdy plný, a preto sa pocitu hladu nezbavíte ani za nič. V tomto smere vám pomôžu tabletky na redukciu váhy Sibutramin Splavače tukov, ktoré doslova obalamutia vašu hlavu. Potom, ako sa nejete vám pocit sýtosti vydrží omnoho dlhšie. Môžu za to látky, ktoré zvýšia hladinu neurotransmiterov v mozgu. Vďaka nim vydržíte aj po menšej porcii nejesť niekoľko hodín, a to bez nervozity a zbytočného hladu. Ako určite viete, tak psychická pohoda priamo vplýva na chudnutie, alebo naopak priberanie. Takže ak budete neustále myslieť na jedlo, budete podráždení a nervózni, nemôžete sa diviť tomu, že kilogramy nepôjdu dole.

  1. Hladovanie

Možno si hovoríte, že hladovanie vám pomôže s váhou najefektívnejšie. To ale nie je pravda. Ak by ste aj začali užívať tabletky na redukciu váhy, nemôžete prestať jesť úplne. Dôležitá je pestrá, ľahká a pravidelná strava, v menších dávkach. Napríklad taký zeleninový šalát s olivovým olejom môžete pokojne pojedať celý deň a na vašej váhe sa to nijako neodrazí.

Muž pripravuje zdravý šalát zo zeleniny

  1. Dostatok pohybu

Žiadne diéty, alebo tabletky na chudnutie nepomôžu, ak sa nebudete dostatočne hýbať. Pri pohybe sa spaľujú zásoby vašich tukov. Ak teda len sedíte a nejete, diéta nemôže fungovať. Ak trpíte výraznou obezitou, určite nezačínajte so športom veľmi zhurta. Trpeli by vaše kĺby, svaly a aj orgány. Vhodná je chôdza, beh na krátke vzdialenosti, bicyklovanie, alebo plávanie.