Ako sa udržiavať fit a schudnúť po 40-ke

V nejednom prípade človek v určitom veku zaznamená, že kilá nejdú dole už tak automaticky a naopak začínajú pribúdať. S nimi sa ukladá tiež tuk na viditeľných partiách a niekto možno tak výraznejšiu pozornosť diétam začne venovať až v tomto období, čiže po 40-ke.
Môžeme začať rovno tým, že sa budeme orientovať na 10 potravín podporujúcich spaľovanie tukov Spalovače tukov, pričom praktických rád a návodov na schudnutie či udržiavanie váhy existuje hneď niekoľko. Sú takisto platné pre vekovú skupinu 40+, ktorých metabolizmus začína pracovať už predsalen pomalšie a svoje robia tiež hormóny.

běžící žena

Ako teda zostať fit alebo schudnúť aj po 40-ke?
Snažte sa nevynechávať raňajkynakoľko skutočne platí, že sú základnou súčasťou nového dňa. Pre nás to znamená najmä fakt, že po vynechaní raňajok sa dostaví neprirodzený hlad a chute, ktoré nás navedú ku konzumácii nezdravších pokrmov vo veľkom množstve. Vždy je lepšie jesť vyváženejšie, respektíve pravidelne po menších porciách a vyberanú stravu.

Rovnaký pozor si dajte pri ďalšom neprirodzenom stravovaní, ktoré súvisí s nočným jedením. Tu máme na mysli skôr nočné vyjedanie chladničky, ktoré je skutočne neefektívne a jednou z hlavných príčin rýchlemu príbytku kilogramov. Konkrétnejšie by najsýtejšia strava mala byť skonzumovaná do 15:00 a večera by mala predstavovať ľahšie stráviteľný variant.

posilující muž

Alkoholsa takisto dokáže podpísať pod neprirodzený príjem živín, a teda zbytočné priberanie nehovoriac o tom, že pivo a víno sú takými „hladnými“, no pomerne zbytočne vysokými kalóriami, pričom alkohol celkovo podnecuje chuť k jedlu a vyššej konzumácii junk-foodu, čiže nezdravej stravy.
Nezabúdajte na pohyba prípadne športové aktivity. Dôležité je nezlenivieť a udržiavať si organizmus vo forme aj spôsobom cvičenia či aspoň pravidelných prechádzok či bicyklovania.