Bez podkladového mejkapu ani na krok

Dokonalé nalíčenie nezávisí len od vašej šikovnosti, kvalitného mejkapu, rúžu a špirály. Základom je totiž tá správna podkladová báza. V predajniach sa s týmto prípravkom stretnete aj pod názvom primer. Vďaka nemu sa vám mejkap nerozmaže, nevpije do pokožky a vydrží omnoho dlhšie. Použiť ho môžete i na očné viečka, pery, či riasy.

make up

Podkladová báza pod mejkap

Tvár si pred každým nalíčením najprv dôkladne vyčistite vodou, alebo krémom. Odstránite tak zvyšky mejkapu z predošlého dňa a iné nečistoty. Teraz nasleduje denný krém, ideálne hydratačný. Ak by ste si na túto vrstvu naniesli klasický mejkap, jeho podstatná časť, by sa vám vpila do pokožky. Drobné nedokonalosti, či vrásky sa navyše zvyknú ešte viac zvýrazniť. Presne na tento účel slúži podkladová báza. Nanesiete ju na celú tvár a ona vytvorí akýsi neviditeľný film, ktorý pokožku dokonale vyhladí. Jej tajomstvo spočíva v tom, že sa nevpíja do kože. Namiesto toho vypĺňa póry, čím prirodzene zakrýva drobné nedokonalosti, no a vďaka tomu, sa v nich neusadí krycia vrstva mejkapu.

Dôležitý je aj správny výber. Ten záleží od toho, s čím máte najväčšie problémy. Niektoré podkladové mejkapy sú určené vyslovene na vyhladzovanie vrások, iné zas na zmatnenie pleti. Nájdete i také, ktoré zmierňujú začervenanie, či vypĺňajú drobné jazvy napríklad po akné. Ak používate práškové očné tiene, podkladový mejkap si naneste aj na viečka. Zabránite tak ich usádzaniu v drobných záhyboch.

tvář

Nezabudnite na pery a riasy

Existujú aj podkladové prípravky, ktorú sú určené vyslovene na pery. Podobne ako pri tvári, vyhladia menšie nedokonalosti a rúž, či lesk na nich vydrží omnoho dlhšie, pretože zabránia jeho vpíjaniu. Ak použijete primer na riasy, dodáte im väčší objem a budú pôsobiť dlhšie. Navyše pozdvihnú farbu očnej špirály. Tá navyše taktiež vydrží na riasach omnoho dlhšie.
.

Posted in Nezařazené