Bezpečnostné dvere do bytu ochránia váš domov pred neželanou návštevou

Bývate v bytovke a uvažujete o tom, ako si svoj byt zabezpečiť. Ak nebývate na prvom poschodí, prípadne na prízemí, asi nemusíte sa báť, že sa zlodeji do vášho bytu dostanú cez okno. Aj keď mnohé štatistiky ukazujú, že zlodeji nevnikajú do bytu alebo do domu cez okno, ale naopak cez dvere. A preto by ste si mali zabezpečiť dvere do bytu, aby sa vám neželaný hosť nezjavil v byte. Ako je možné zabezpečiť si svoj byt? Možností je niekoľko. Môžete si zvoliť alarm, bezpečnostnú kameru alebo bezpečnostné dvere do bytu.

klíče

Ako si vybrať správne dvere?

Ak sa rozhodujete pre bezpečnostné dvere do bytu je veľmi dôležité, aby ste vyberali také dvere, ktoré spĺňajú bezpečnostnú triedu. Bezpečnostná trieda vám povie, aké sú dvere odolné. To znamená, aký čas budú dvere odolné, ak sa niekto pokúsi o vlámanie do bytu. Všetky bezpečnostné dvere sú testované v štátnej skúšobni a po testovaní získajú certifikát. Preto skôr uprednostňuje slovenské výrobky a nie turecké, čínske a iné, aby sa nestalo, že nebudú spĺňať bezpečnostné požiadavky, ktoré očakávate. Na trhu sú dostupné dvere v rôznej bezpečnostnej triede. Je odporúčané, aby si zákazníci vybrali aspoň bezpečnostnú triedu 3. Bezpečnostná trieda 4 už zabezpečuje vysokú ochranu. Bezpečnostné dvere do bytu, ktoré majú triedu 5 a 6 sa nepoužívajú, pretože tie sú už považované za trezorové dvere. Ako majitelia bytu určite poznáte hluk z chodby.

dveře

Určite veľmi dobre poznáte hluk výťahu alebo susedov, ktorí sa hlučne rozprávajú na chodbe. Prípadne vám prekáža pocit, že vás vaši susedia budú počuť, ako sa rozprávate. Pre mnohých je teda priorita, aby bezpečnostné dvere do bytu boli izolované od hluku alebo dokonca spĺňali tepelnú izoláciu. Bezpečnostné dvere do bytu môžu byť i protipožiarne. Preto pri výbere si všímajte, či bezpečnostné dvere do bytu spĺňajú aj tieto kritériá. Samozrejme asi každý chce, aby bezpečnostné dvere do bytu pasovali aj k interiéru. Dnes sú dostupné rôzne imitácie dreva v rôznych farebných kombináciách, a preto sa nemusíte obávať, že nenájdete bezpečnostné dvere do bytu, ktoré zapasujú aj do farebnej kombinácie k interiéru. Dvere sú teda moderné a esteticky pekné. Zabezpečíte si tak, že hostí ohúrite už pred vstupom do vášho bytu. Bezpečnostné dvere nestačí, aby ich niekto namontoval, ale vyžadujú si aj dlhoročný servis, a preto si zvoľte firmu, ktorá je na trhu už niekoľko rokov, aby sa vám nestalo, že ak sa vám niečo pokazí, nebude vám mať kto opraviť dvere. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte webovú stránku https://www.vstavaneskrine.com/.