Dom alebo byt?

Pred pár desaťročiami sa život v meste vyznačoval vyššou úrovňou pohodlia ako v súkromnom dome. Všetko sa zmenilo s rozšírením autonómnych strojárskych zariadení, zlepšením telekomunikačných technológií, rastom motorizácie, objavením sa nových stavebných materiálov a celkovo blahobytu obyvateľstva. Dnes je komfort v dome často vyšší ako v byte a je doplnený o životné prostredie šetrné k životnému prostrediu, vlastné miesto, nezávislosť od komunálnych služieb. Zdá sa, že výhody individuálneho domu pred apartmánom sú nepopierateľné, najmä preto, že medzi nimi neexistujú významné rozdiely v hodnote.

domy

Byt
Plusov v živote v mestskom byte je veľa. Jedným z hlavných je dopravná dostupnosť. Bez ohľadu na to, kde sa nachádza byt, väčšinou nie je ďaleko zastávka MHD. Ďalším plusom je centralizovaná komunikácia. Netreba sa obávať, vykurovanie, teplá voda, atď -.. To všetko trápi verejné služby. Samozrejme, je tu aj dosť mínusov. Mnohí sa sťažujú na susedov – sú príliš hluční a nepríjemní, potom na druhú stranu, sa sťažujú, že budete robiť hluk po 22:00, a zavolajú políciu. Vo všeobecnosti je dosť nedorozumení. Dôležitým faktorom je nepríjemný – konštantný hluk za oknom, ale to platí len pre tých, ktorí žijú v blízkosti diaľnice a iných ciest. Nedostatok parkovacích miest na dvore je tiež pre majiteľov áut nepríjemným zážitkom ak bývate v byte.

Dom
Za stenou nie sú susedia, môžete bezpečne zaobchádzať so svojimi záležitosťami, bez obáv, že suseda vám zabráni sústrediť sa alebo ísť spať včas. Dôležitým bodom – pozemok, na ktorom je možné realizovať všetky svoje fantázie: záhradka, kvety, jazierko…Na druhej strane, súkromný dom je pre ťažko pracujúcich majstrov, leniví ľudia v ňom nemajú čo robiť. Po celý čas musíte robiť niečo s domácnosťou: buď na dvore, alebo v dome, pretože zodpovednosť za stav domova spadá výlučne na ramená majiteľa. Jednou z výhod súkromného domu je možnosť realizovať všetky vaše architektonické a dizajnérske priania. Po pripojení architekta môžete vytvoriť optimálny vzhľad a dokonalý vzhľad vášho domu.

vila

Dom alebo byt patrí medzi podobne tažké úvahy ako tie Shakespearovské. No väčšina ľudí si aj tak dokáže poradiť a zhodnotiť do čoho je lepšie investovať. Či je to, treba zvážiť pre a proti.

Posted in Nezařazené