Doprajte svojmu krbu pekný plášť

Mnohí z nás snívajú o tom, že raz budú mať bývanie s krbom, a práve výstavba nového rodinného domu je vhodnou príležitosťou, ako si tento svoj sen splniť. Plní nielen funkciu tepelného zdroja, ale je aj dominantou priestoru, v ktorom sa stretáva celá rodina. Kamenné krby obklad krbu sú svojim vzhľadom a štýlom honosným prvkom a dodávajú celému interiéru nádych luxusu.

IOT1117_OSEAS_01_v2x

Výstavba krbu je celá veda, najlepšie je, ak ju zveríte do rúk odborníkom. Oni si poradia so všetkými nástrahami, ktoré pri samotnej realizácii číhajú, a takisto vám odporučia, ktorý obklad krbu je najlepší a pre vás najvhodnejší. Mramor, žula či ónyx, každý z nich je niečím výnimočný a zaujímavý.

mramorový obklad

Rozmýšľate o tom, že krb obložíte mramorom? Veľmi dobrá voľba, s týmto obkladom sa krb stane ústredným bodom miestnosti, v ktorej je postavený. Bude ohrievať priestor a zároveň vás bude hriať pri srdci každý pohľad naň.

žulový obklad

Žula je veľmi univerzálny materiál, ktorý sa osvedčil aj v iných miestnostiach bytu, napríklad v kúpeľni či v kuchyni, jeho dokonalo opracovaný povrch bude ozdobou krbu a toto „ohnisko“ premení na majestátny prvok vhodný na stretávanie sa celej rodiny.

obklad z ónyxu

Ónyx má oproti dvom spomínaným materiálom jednu výhodu, a tou je viac farebných variantov. Skutočnosť, že je k dispozícii v od bielej cez červenú až po odtiene hnedej či fialovej, jej dáva viac možnosti uplatnenia v interiéroch.

krb v exteriéri

Všetky obklady sa vyznačujú zaujímavou estetickou stránkou, dizajnovým prevedením a zároveň spĺňajú bezpečnostnú požiadavku na ochranu okolitých stien pred prehriatím. Cenové relácie obkladov sa líšia podľa toho, ktorý materiál si vyberiete, zložitosti celého diela, kto vám bude práce realizovať a či ich zveríte do rúk profesionálom, ktorí vám ho vyrobia na mieru. Výstavba na kľúč je síce drahšia, ale ak chcete, aby celé dielo bolo urobené kvalitne a na profesionálnej úrovni, vyššia investícia sa určite oplatí.