Kvalitné obliečky sú luxus, ktorý si môžete užívať dlhé roky

Dostatočný a kvalitný spánok by mal byť súčasťou životného štýlu každého človeka. V posledných rokoch výskum ukázal ako výrazne ovplyvňuje kvalita a dĺžka spánku fyzické aj psychické zdravie človeka. Kým dĺžka spánku závisí predovšetkým od vami vymedzeného času na túto blahodárnu aktivitu, tak kvalitu ovplyvňuje viacero vonkajších faktorov. V prvom rade by ste mali spať v tichej, dobre vyvetranej miestnosti s tlmeným svetlom, ktorá je uprataná a nie je preplnená zbytočnosťami. Spánok si najlepšie užijete na kvalitnej posteli so správne zvoleným matracom. Pre doplnenie pohody sú dôležité aj periny, vankúš a obliečky.

postel

Materiál obliečok výrazne vplýva na celkový pocit zo spania

Pri voľbe posteľnej bielizne máte na výber z viacerých materiálov, veľkostí a farebných prevedení. Podstatou všetkých obliečok je bavlna, ktorá je spracovaná rôznymi spôsobmi a ich výsledkom sú obliečky s rôznymi vlastnosťami. Najzákladnejším typom sú bavlnené obliečky, ktoré sa líšia množstvom bavlny a kvalitou jej učesania, sú nenáročné na údržbu a aj cenovo veľmi dostupné. Môžete ich zakúpiť od základnej verzie až po premium. Okrem toho že sa líšia cenou, tak aj samozrejme kvalitou spracovania, hustotou materiálu, farebnou stabilitou aj stálosťou tvaru bez ohľadu na počet praní.

V prípade, že patríte medzi ľudí, ktorí majú radi chladnejšie prostredie, ľahko sa spotíte a pri spaní máte tiež radšej nižšie teploty, tak určite pri výbere uprednostníte saténové obliečky. Práve vďaka ich chladiacemu povrchu sú dokonalým riešením pre horkokrvných ľudí. Sú vzdušné a ľahko odvádzajú vlhkosť z materiálu. Mnohí ich používajú počas horúcich letných dní, vďaka čomu je spánok oveľa príjemnejší. Ich opakom sú flanelové obliečky. Prostredníctvom špeciálnej techniky česania sa vytvorí z bavlny povrch, ktorý má príjemný hrejivý charakter. Vďaka tejto svojej schopnosti za kratučkú dobu zahrejú aj najväčších zimomravcov. Extra kategóriou sú krepové obliečky, ktoré vďaka svojej špeciálnej úprave nevyžadujú žehlenie.

povlečení

Kvalita obliečok sa ukáže aj na počte vypraní

Pri výbere obliečok si mnohí zákazníci volia nielen podľa kombinácií farieb ale predovšetkým podľa ich obľúbeného materiálu. Práve ten najviac vplýva na celkový pocit pohody a relaxu pri spaní. Síce je na trhu veľký výber výrobcov, no určite sa pri kúpe treba zamerať na kvalitu a rokmi overenú prax výrobcu. Ak máte záujem o výber z kvalitných obliečok, ktoré sa vyrábajú overenými technikami navštívte internetovú stránku https://www.scanquilt.sk/.