Pánske športové hodinky

Športové hodinky sa tešia veľkej obľube práve u pánov. Tento trend bude pokračovať aj v nadchádzajúcom období, kedy sa predpokladá, že práve športové hodinky budú jednými z najvyhľadávanejších. Športové pánske hodinky sa dizajnovo budú i naďalej vyznačovať mohutnými puzdrami, komplikovanejšími ciferníkmi, prípadne podciferníkmi, väčšou odolnosťou voči poveternostným vplyvom, alebo aj inej záťaži, kvalitnými materiálmi, ako je napríklad nerez či titán. Keďže budú využívané zvlášť pri fitnes a športových aktivitách, potrebujú mať mnohé vlastnosti, ako je napríklad ľahká váha, vodotesnosť a všeobecne vysoká kvalita v odolnosti. Mnohé pánskej hodinky sú aj v športovo-elegantnom prevedení, takže sa dajú nosiť aj na iné, než športové, príležitosti.

kovové hodinky

Dámske športové hodinky

Rovnako obľúbené sú aj športové dámske hodinky. Dizajnovo sa môžu niektoré modely javiť ako menej mohutné než tie pánske, ale naďalej si zachovávajú športový ráz. Luxusné športové hodinky sa vyznačujú vysokou kvalitou a dokonca aj viacerými smart funkciami, ktoré sa pri pravidelnej športovej aktivite veľmi zídu. Väčší ciferník sa objavuje, samozrejme, aj u dámskych modelov. Komplikovanejšie sú nielen ciferníky, prípadne displej, ale aj strojček či celková konštrukcia hodiniek. Hodinky musia byť pevné a odolné voči otrasom, nárazom, vode a podobne.

hodinky dámské

Hodinky s chronografom

Chronograf sa často objavuje práve pri športových modeloch hodiniek. Najviac ho charakterizuje sekundová ručička, resp. stopky, ktorá sa dá nastavovať, prípadne resetovať. Chronograf má aj niekoľko podciferníkov. Hodinky s chronografom sú náročnejšie, čo sa týka celkovej konštrukcie. Jednotlivé mechanizmy musia vo vnútri hodiniek správne fungovať a navzájom si nebrániť v pohybe. Takéto hodinky bývajú veľmi presné a aj kvalitné, preto sa tešia veľkej obľube. Najmä pánske hodinky s chronografom sú spomedzi hodiniek vyhľadávaným artiklom.