Ako si uľahčiť upratovanie

1. Zbavte sa papiera
Zdá sa to ako hlúposť, avšak v skutočnosti sme zahlcovanými papiermi. Či už ide o reklamy, letáky rôznych supermarketov, či účty za energie. V prvom rade si skúste všetky účty nechať doručovať do e-mailovej schránky. Nebudete takto zahlcovanými účtami a výpismi z bankových účtov, navyše chránite aj životné prostredie. Ostatné papiere sa snažte akumulovať na jednom mieste a následne ich recyklovať.umývanie riadu.jpg
2. Špinavé riady
Špinavé riady sa vedia dobre akumulovať, nakoľko jesť musíme všetci…Avšak niekedy nie je dostatok času na to, aby sme ich aj hneď po jedle umyli. Ak si chcete uľahčiť prácu, dobrou voľbou je kúpa umývačky riadu. Ak si umývačku nemôžete z akýchkoľvek príčin dovoliť kúpiť, snažte sa aspoň po každom jedle opláchnuť riady, aby zvyšky jedla na riadoch neprischli.
3. Menej textílii
V minulosti sme zvykli mávať doma množstvo kobercov a laminátové podlahy neboli tak bežné ako dnes. V súčasnosti našťastie už koberce nepožívame tak veľa ako v minulosti, zväčša máme doma iba rôzne behúne a menšie koberčeky pod stolík. Čím menej textílii, tým menej prachu, a tým menej upratovania. Ak sa dá, snažte zredukovať textílie vo vašom byte, lebo sa v nich hromadí prach. Je samozrejmé, že prachu sa nezbavíte navždy, avšak určite ho trochu ubudne.
4. Čistá mikrovlnka
Trápi vás nečistota v mikrovlenj rúre? Okrem toho, že ju môžete od rána do večera čistiť rôznymi čistiacimi prostriedkami, je možné použiť aj jeden ľahký trik. Stačí ak dáte do mikrovlnej rúry zovrieť na jednu – dve minútky rozrezaný citrón vo vode. To zaručí, že sa nečistoty vyparia a vy ich len zotriete papierovým obrúskom.domáce práce, prach.jpg
5. Zanesená panvica
A opäť sme pri špinavom riade. Najhoršie sú na tom vždy pripálené panvice, z ktorých špina nejde dostať dole. Ak vám nepomáhajú žiadne prípravky, stačí ak do panvice nalejete trochu octu a soľ, túto zmes trochu zohrejte a mastnoty a nečistoty pôjdu dolu oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.