Ako vybrať správnu veľkosť matraca

Matrace do postele Segum musia v posteli dobre sedieť. Nedávno som si kupovala matrac do mojej postele a poviem vám, trafiť vhodnú veľkosť, to nie je úplne jednoduché. Ak by som mala klasický rozmer postele, tak by to bolo asi jednoduchšie, no ja mám takú.. ako by som to opísala? No, moja posteľ je niečo medzi manželskou a normálnou posteľou. Na šírku má nejakých stopäťdesiat centimetrov a na dĺžku asi dva metre. Ide teda o taký klasický – neklasický rozmer. Na takúto postele matrace existujú, no ako som mohla zistiť, asi ani výrobcovia v tom nemajú jasno. Viete koľkokrát som musela matrac vymeniť? Trikrát!!! Detail na biely kovová centimeter.jpgPredstavte si to neustále rozbaľovania a balenie matracov, ich prenášanie späť do predajne a do bytu, umiestňovanie na posteľ. No proste niečo hrozné. Aby ste sa tomuto vyhli, pred kúpou nového matraca učiňte niekoľko jednoduchých matematických výpočtov, ktoré vám všetko zásadne uľahčia. Trafiť správnu veľkosť matracu na posteľ, ktorá nemá úplne bežné rozmery, totiž naozaj nie je len tak.

  1. Nikdy nemerajte starý matrac, ten je po rokoch užívania opotrebovaný a hlavne rozťahaný. Preto vám nemusí poslúžiť ako dobrá „predloha“.
  2. Merajte posteľ, no je dôležité, ako ju budete merať. Najprv odmerajte jej šírku a dĺžku, a to od jedného kraja ku druhému. Aby ste trafili veľkosť matraca, odmerajte aj hrúbku bočných krajov, čela a spodného okraja. Pri klasických posteliach sú to asi dva až tri centimetre. K rozmeru, ktorý nameriate, si odpočítajte ešte centimeter, tak budete mať istotu, že matrac do postele natlačíte.

Veľká manželská posteľ v spálni s veľkými oknami.jpg

  1. Ak by vám namerané rozmery v porovnaní s matracmi v predajni nesedeli o nejaký centimeter, vždy kupujte matrac, ktorý má trošku menšie rozmery väčší totiž do postele nenatrepete.
  2. Nezabudnite ani na správnu výšku matracu. Ak si totiž kúpite príliš nízky matrac, bočné kraje postele budú nad ním, čo naozaj nie je pohodlné a ani praktické.