Ako si zmenšiť póry

Pokožka je najväčší orgán na našom tele a veľkú jej časť tvoria póry. Ako som už vyššie spomenula, póry sú pre našu pokožku veľmi dôležité. Pór je vlastne otvor, ktorým môžu prejsť drobné častice, na našich telách póry sú miesta z ktorých vyrastajú chlpy. Tiež vylučujú maz, ktorý ma hydratačné vlastnosti. Hoci nám naše póry môžu prekážať, sú tu hlavne pre zdravie našej pokožky.
Pár faktov ktoré vám pomôžu porozumieť pórom :

péče

1.      Póry sú v podstate vlasové folikuly.
2.      Ich vzhľad je do veľkej miery geneticky daný.
3.      Starnutie, suchá pleť, maz a akné môžu vaše póry opticky zväčšiť.
4.      Pravidelné čistenie ich môže zmenšiť.
5.      Prílišné čistenie môže póry zväčšiť.
 
Bohužiaľ póry sa nedajú úplne odstrániť a ani zmenšiť – teda nebudú nikdy menšie ako sú v ich prirodzenom stave. To je hlavne kvôli tomu, že ich vzhľad je hlavne geneticky daný. Ale nemusíte sa báť, existuje veľa spôsobov, ako ich môžeme zmenšiť, minimalizovať ich viditeľnosť a zastaviť ich rozširovanie.
Póry sa stávajú viditeľné vplyvom vonkajších podmienok. Nadmerné vylučovanie mazu, zvýrazňuje póry – to väčšinou nastáva počas puberty, keď máme veľa hormónov, pri starnutí a poškodení UV žiarením sa stráca kolagén a póry sa otvárajú viac.

V lete naše póry produkujú zvýšené množstvo mazu, hlavne kvôli vonkajšej teplote – niečomu čo nemôžme veľmi kontrolovať. Vtedy by sme sa mali snažiť našu pleť veľmi nezaťažovať a natierať sa hlavne opaľovacím krémom.
Najdôležitejšia vec pri „boji“ s pórmi je starostlivosť o pleť. Viem, že to znie ako klišé ale je to naozaj kľúčové.
Udržujte pokožku čistú (čistite ju raz alebo dvakrát denne), aby ste odstránili make-up, maz a špinu.

dívka

–          Natierajte sa opaľovacím krémom.
–          Používajte peeling na odstránenie mŕtvych buniek a upchatých pórov (ale opatrne a maximálne 3-krát týždenne).
–          Zvoľte si správny produkt na základe typu vašej pokožky.
Nakoniec by som rada povedala, že kľúčom k zdravej pleti je pravidelná a systematická starostlivosť. Nič by sa nemalo preháňať, ani starostlivosť o pleť. Všetci sme pekní a pár zväčšených pórov na tom nič nezmení.

Posted in Nezařazené