Nekončiaca rieka alebo menšie jazierko?

Pri téme týkajúcej sa rybolovu (a zväčša kaprov) sa poväčšine spomínajú návody, udalosti a informácie, ktoré súvisia s chytaním na veľkých riekach. Väčšia rieka rovná sa viac rýb a tým pádom i vyššia pravdepodobnosť, že ulovíme kaprovitú rybu alebo dravca ukážkových rozmerov, s ktorým sa budeme môcť pýšiť aj vyhotovením a publikovaním závideniahodnej fotografie. Ale pozornosť a informácie by sme mali venovať aj menším jazerám, pretože aj na nich nájdeme pomerne dosť vášnivých rybárov, ktorí tu majú svoje obľúbené miestečko a nehodlajú sa ho vzdať. S nádejou čakajú na krásny úlovok.

nahození

Zamerajme sa tak i na týchto bežných „dedinských“ rybárov a skúsme pripraviť článok aj pre nich.
A treba poznamenať, že krásny a mierami i váhou mohutný úlovok je dosť pravdepodobný aj na týchto miestach, akými sú menšie jazierka. Aj tieto lokality majú svoje plus v tom, že rybník, areál jazierka je menší a tým je zasa vyššia pravdepodobnosť, že si kapor všimne práve našu nástrahu a doslova nám skočí na háčik.

  • Každopádne ani v tomto prípade nemáme prečo podceňovať kvalitu svojej výbavy a samozrejmosťou sú okrem iného aj kaprarske navijaky, na aké sa budeme môcť pri vyťahovaní tých hmotnostne ťažších úlovkov (akými kapry určite sú) spoľahnúť.

jezero
Je síce možné, že každé menšie jazero má svoje špecifikum, na aké môžu platiť vzájomne odlišné metódy lovu, ale z celkového hľadiska je technika lovu na týchto miestach v mnohých ohľadoch vzájomne podobná. Aj tieto oblasti majú svoje kúzlo a pokiaľ sa nenaháňate za trofejou a rybolov pre Vás nie je iba večným súťažením s konkurenciou ostatných, tak si to kúzlo všimnete. Chytanie rýb nemá iba športovú podobu, čísla, kilá, body, ocenenia, ale svoju krajšiu stránku dopraje úplne každému a dokonca aj vtedy, pokiaľ nič nezaberie. Každé jedno miestečko a každý jeden rybník je v niečom iný a zanechá v nás odlišnú (poväčšine príjemnú) spomienku. Vychutnajte si tak aj tie veci okolo rybárčenia, práve to je ten dôvod, pre ktorý sa táto aktivita oplatí vykonávať.