Ako vyčistiť žalúzie a rolety

Predtým, ako ich budete čistiť, musíte najprv zistiť, aké vlastníte. Žalúzie sú vyrobené z dreva alebo kovu a rolety sú väčšinou tkaniny alebo plast. Zatiaľ čo rolety vyrobené z jemných tkanín, ako je hodváb, by mali čistiť profesionáli, všetko ostatné, môžete čistiť sami a tu je ako:

notebook

Čistenie žalúzii
Drevené žalúzie
Čistite takéto žalúzie ako drevený nábytok. Najprv utrite prach s mäkkou, čistou textíliou handričkou. Stiahnite žalúzie a prechádzajte po nich handričkou. Môžete tiež jemne navlhčiť handričku teplou vodou, aby ste sa zbavili všetkých nečistôt. Nakoniec ich nechajte vyschnúť.
Hliníkové a vinylové žalúzie
Stiahnite žalúzie a povysávajte ich, aby sa zbavili prachu. Namočte si jemnú handričku do teplej vody so saponátom a odstráňte nečistoty. Potom ich nechajte riadne vyschnúť.

Čistenie roliet
Plastové rolety
Sú veľmi jednoduché na čistenie, lebo sú z plastu. Najprv ich riadne povysávajte, aby ste sa zbavili prachu. Po vysávaní môžete väčšinu škvŕn ľahko odstrániť špongiou namočenou vo vlažnej vode a jemným čistiacim prostriedkom.
Tenké látkové rolety
Trendové tenké okenné rolety vyzerajú jemne, ale sú vyrobené z pevného, ​​pleteného polyestru. Stačí ich pravidelne vysávať a škvrny čistiť pomocou teplej vody.

žalužie

Zvinovacie rolety
Ak chcete vyčistiť zvinovacie rolety, použite handričku alebo špongiu namočenú v roztoku jemného umývacieho prostriedku a vlažnej vody. Umývajte rolety postupne. Začnite od spodnej časti a pokračujte smerom nahor, až kým nie je celá roleta čistá čistý. Nechajte roletu úplne vysušiť.
Panelové rolety
Odolné panelové rolety sú ľahké na údržbu. Jediné, čo musíte urobiť, je ich riadne poutierať od prahu a nečistôt handričkou namočenou v teplej vode a prípadne ešte môžete použiť saponát.
Teraz keď už viete, ako sa o rolety a žalúzie starať, nezanedbávajte ich. Aj oni potrebujú starostlivosť.

Posted in Nezařazené