Neodmysliteľnou súčasťou teplých dní sú krásne letné šaty

Leto už pomaly klope na dvere. Dámy začínajú postupne prispôsobovať teplému letnému počasiu aj svoj šatník. Základnou výbavou sú letné šaty, ktoré ocenia ženy hlavne pri vyšších teplotách. Šaty, ktoré sú vhodné do teplého počasia by však mali byť vyrobené z kvalitných, vzdušných materiálov. V opačnom prípade sa môže z praktických a pohodlných šiat stať niečo nie príliš príjemné.

letní šaty

Letné šaty by mali byť v prvom rade pohodlné

V lete sa stáva, že sa nám oblečenie lepí na telo, vďaka čomu sa cítime nepohodlne. Ak je však zvolený napríklad správny strih šiat či správna látka alebo materiál, letné šaty budeme nosiť veľmi radi a často. Nestane sa teda, že nám budú zbytočne visieť v skrini. A takéhoto prebytočného oblečenia máme v skriniach skutočne veľa. Na čo sa teda pri výbere letných šiat zamerať?

  • Materiál: materiál šiat je dôležitý. Najpríjemnejšia je bavlna, veľký pozor si treba dať na syntetické látky, ktoré majú problém so vzdušnosťou a na tele sú väčšinou priliehavé. Letné šaty by tiež mali byť vyrobené z látky, ktorá nepresvitá. Aj keď sa v súčasnosti vyrábajú šaty z kvalitných látok, ktoré nepúšťajú, treba rátať aj s takouto možnosťou. Materiál má tiež významný vplyv aj na kvalitu šiat. Šaty môžu nielen pustiť farbu, ale tiež sa aj sprať, prípadne sa roztiahnuť.
  • Veľkosť: letné šaty by vám mali dokonale sadnúť. Veľkosť šiat má vplyv na to, ako sa budete v šatách cítiť. Príliš veľké šaty vás môžu rozširovať, úzke zase vyzerajú neprakticky na ženách, ktoré majú krivky. A naviac, v obtiahnutých šatách vám bude teplo. Ak chcete, aby vás šaty počas horúcich dní chladili, voľnejšími šatami nič nepokazíte.
  • Dĺžka: hlavne v lete viaceré ženy robia zásadnú chybu – kupujú si krátke šaty, ktoré viac odhalia, ako zahalia. Aj keď je pochopiteľné, že v lete chceme nielen čo najväčšiu plochu nášho tela vystaviť slnku, ale aj nebyť maximálne zahalený, na dĺžku šiat si dajte skutočne pozor. Môže sa stať, že budete na verejnosti pôsobiť vulgárne.

šaty letní

Letné šaty by ste tiež mali kombinovať aj s ostatnými prvkami vášho šatníka

V móde sú farebné šaty či také, ktoré majú rôzne vzory. Kvety a veselé farby sú jednoducho symbolom leta. Pred kúpou si však premyslite, či budete mať možnosť skombinovať ich s ostatnými časťami vášho šatníka. Môže sa stať, že nakoniec šaty nevyužite natoľko, ako ste pri ich kúpe očakávali. Ak vás zaujímajú najnovšie trendy, navštívte stránkuwww.glashgirl.sk, kde nájdete veľké množstvo zaujímavých letných šiat.

Posted in Nezařazené