Barefoot obuv mení pohybové vzorce k lepšiemu

nalakované nehty

Bolesti chrbta, svalov, kĺbov, dokonca bolesti hlavy, rôzne deformácie končatín – to všetko môže mať na príčine nevhodná obuv. Tá nám nedovoľuje správne vykonávať základné pohybové vzorce a to všetko vedie k rôznym zdravotným problémom. Výber obuvi je preto dôležitejším, než by sa mohlo zdať. Nesmieme ho podceňovať u detí, ani u dospelých. Poďte zmeniť svoje obúvanie za zdravšie a noste barefoot obuv.

Ideálnou chôdzou by bola chôdza na boso. To ale pri dnešnom životnom štýle v podstate nie je možné. Nehodí sa to k našej kultúre, do našich obcí a miest, dokonca ani naše domovy už nie sú uspôsobené chôdzi na boso. Nohám a celému nášmu aparátu však prospieva čo najužší kontakt so zemou. Prekvapivo má bosá chôdza pozitívny vplyv na naše telo nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke. Riešením, ako verne simulovať bosú chôdzu je barefoot obuv. Dnes je jej sortiment už pomerne veľký, je však stále dobré vyberať s rozvahou. Skvelý sortiment osvedčenej barefoot obuvi ponúka Ekomarket.cz.
TIP:Zaujímavou barefoot obuvou sú tzv. ponožkotopánky – Skinners.

Dámske barefoot topánky vás ochránia aj pre deformáciou palcov

Veľké problémy s pohybovým aparátom mávajú ženy. Vysoké opätky sú problémom, ktorý často vedie k vybočeným palcom, ale aj k mnohým ďalším problémom. Barefoot obuv je prevenciou pred ich vznikom, ale aj riešením, keď už problémy s pohybovým aparátom máme. Tie nemusí vyriešiť ani prechod na teniskovú módu. Dámske barefoot topánky sú lepšie. Barefoot obúvanie udržuje hybnosť kĺbov a aktivuje dlhé svalové reťazce prechádzajúce skrz celé telo. Preto nám dobré barefoot topánky uvoľnia chrbát, dokonca krčnú chrbticu, a môžeme sa tak zbaviť dokonca bolestí hlavy. Priaznivo pôsobia na panvové dno. Zlepší sa naša rovnováha aj koordinácia. Barefoot obuv je prevenciou problémov s cievami aj s artrózou. Bosá chôdza taktiež stimuluje mozgové centrá.

Barefoot topánky už od detstva

Problémy s pohybovým aparátom majú kvôli nevhodnej obuvi už deti. Nie je pravdou, že by sa deti rodili s poškodenými nožičkami. To je len mizivé percento. Napriek tomu do školy nastupuje väčšina s rôznymi deformitami a s plochou nohou. Zabrániť tomu pritom môžu vhodné barefoot detské topánky. Nepodceňujte obúvanie v lete ani v zime. K dispozícii je dnes nielen letná, ale aj zimná barefoot obuv pre deti. Veľkú časť dňa naviac deti trávia v papučkách. Dobrým tipom sú papučky Anatomic. Hodia sa domov, do škôlky aj do školy.