Dámske kabáty majú takmer celoročné využitie

Dámsky kabát je univerzálny vrchný odev, ktorý je s výnimkou leta vhodný do každého ročného obdobia. Nemal by preto chýbať v šatníku žiadnej dámy. Okrem toho, že má v našich končinách dlhú tradíciu v nosení, je stále aktuálny a moderný. Dnešné trendy v obliekaní sú uvoľnené a rozmanité, každá dáma by mala nosiť to, čo ju vystihuje, a v čom sa pohodlne cíti. Také atribúty by mali spĺňať aj dámske kabáty. Ak investujeme do kvalitného materiálového prevedenia, budeme môcť náš obľúbený kúsok nosiť aj viac sezón.

kabát

Aké sú aktuálne trendy?

Dámske kabáty sa rozdeľujú na jesenné, ktoré sú samozrejme využiteľné aj počas jarného obdobia a zimné kabáty. Počas jesenného obdobia si môžeme dovoliť obliecť dámsky kabát štýlu oversize. Ide o kabát jednotnej veľkosti, ktorý je voľný a siaha zväčša nad kolená. Voľné strihy sú trendové už viac sezón. Ak milujete voľnosť, aj v obliekaní, niet nad čím váhať. V kombinácii s úzkymi džegínsami a čižmičkami na vysokom podpätku budete určite štýlová. Buďte odvážna a nebojte sa zaujímavo vyzerajúcich trojštvrťových rukávov, ktoré zvýrazňujú štýl vrstvenia. Dámske jesenné kabáty nie sú zväčša futrované, môžu sa nosiť len ľahko previazané opaskom, pokým ešte nie je príliš chladno. Dámsky kabát vôbec nemusí byť fádny, nebojte sa živých farieb, v ktorých budete vyzerať mladistvo.

dámský kabát

Kabát nesmie chýbať ani v zimnom šatníku

Dámske kabáty sú mimoriadne vhodné aj na zimné obdobie. Tie kvalitné sa šijú z vlnených materiálov a v kombinácii s kašmírom, či polyestrom zaručia vysokú hrejivosť. Na nosenie počas chladných zimných dní by mali byť samozrejme ešte aj podšité teplou podšívkou. Počas zimy sa vyskytne mnoho príležitostí, kedy budeme potrebovať vytiahnuť zo šatníka dámsky kabát. Stužkové slávnosti, plesy, zábavy – to sú jednoznačne udalosti, na ktoré je zimný kabát predurčený. Dobre schová plesové róby, či spoločenské šaty a nositeľke nebude chladno. Na takéto akcie sa hodia aj kožušinové kabáty, ktoré pôsobia luxusne a elegantne.
Aktuálnu ponuku najnovších modelov dámskych kabátov vo všetkých konfekčných veľkostiach nájdete na https://www.glashgirl.sk/ Okrem toho môžete v tomto módnom e-shope nájsť rôznorodú ponuku štýlového oblečenie, z ktorého si zaiste vyberie každá z nás.