Elektromagnetický smog

Niečo, čo nikto neberie do úvahy je fakt, že spôsob nášho života neovplyvňuje len našu činnosť či návyky, ale aj zdravie, čo si však často neuvedomujeme. Problém býva v tom, že za posledné roky domácnosti prešli niekoľkými zásadnými zmenami. Nikdy sa za tak krátky čas domovy nemenili, takisto sa nemenili ani spôsoby ľudí. Čo môže byť na prvý krát veľmi užitočné, na druhý môže vystrašiť alebo šokovať. Nie je preto ťažké nájsť informácie, ktoré spochybnia vašu istotu o domove a jeho bezpečnosti.

domy

Všetko to začína spotrebičmi
Nie až tak šokujúce ak sa zamyslíte, čo sa za minulých sto rokov zmenilo. Nie je jednoduché vzdať sa pohodlnosti, ktorú elektronika doniesla. Vedeli ste však, že niektorým ľuďom vôbec nerobí dobre? Nie je to len o senzibilite, alebo nahováraní, že sa vám to iba zdá. Ľudia, ktorí bojujú s takýmto problémom väčšinou nemajú kde ísť. Podľa niektorých je len otázne, kedy aj nám bude v domovoch elektronika prekážať natoľko, že to začne vyvolávať zdravotné ťažkosti. Ak bývate v komunite, kde každá domácnosť je na seba nalepená, napríklad v bytovke, ide už teraz o zdravie. A to nie len fyzické, ale aj duševné.

digitalizace

Aj psychika je dôležitá
Smog, ktorý vzniká z televízora alebo počítačov a často krát aj mobilov, ktoré sú inteligentné, nepôsobí len na naše telo. Okrem vzduchu, ktorý nie je ani len zďaleka čerstvý a obrazovky, ktorej žiarenie pôsobí na naše telo, je tu aj ďalší podstatný faktor. Podľa mnohých prieskumov, psychické zdravie je rovnako náchylné na rôzne elektronické zariadenia. Depresia, úzkosť a náladovosť, u detí neschopnosť sústrediť sa, to sú hlavné príznaky toho, že na vás pôsobí toto žiarenie. Často si potom ľudia nahovárajú iné zdravotné problémy. Búšenie srdca, sťažené dýchanie alebo bolesť hlavy. Aj vy patríte do tejto kategórie?

Ako tomu predísť?
Jedno jasné riešenie je rovno pred vami. Odstránenie elektroniky, hoci len nezapnutej z vášho života celkovo zlepší zdravie, ale aj pocit samých z vás. Ako to riešiť v prípade paneláku? Toto je ťažšie, keďže žijete s veľkým počtom ľudí a samotné steny žiarenie nie sú schopné zastaviť. Ak cítite, že máte zdravotné problémy, je na čase sa presťahovať na dedinu, alebo do menej ľudnatej štvrti. Dbajte na čistotu vášho prostredia aj vďaka častému vetraniu a čo najmenšiemu času strávenému za obrazovkou.