Dlhú životnosť dreva zabezpečí farba na drevo

Pokiaľ milujete drevo, určite viete, aké sú jeho prednosti. Nejde iba o krásny vzhľad, ale aj jeho mechanické vlastnosti, vďaka ktorým sa stáva obľúbeným prvkom nielen v interiéroch našich domácností, ale aj v stavebníctve a iných priemyselných oblastiach. Surové drevo však nie je úplne vhodné na výrobu nábytku. Takéto drevo je potrebné opracovať a následne ošetriť, pretože v opačnom prípade by veľmi rýchlo podľahlo rôznym vplyvom. Ide o vplyvy vonkajšie, akými sú dážď, sneh, slnko či vietor, no napríklad aj rôznym drevokazným škodcom. Ideálnym prípravkom na ošetrenie dreva je farba na drevo. Prečítajte si, aké má vlastnosti.

barevné dřevo

Prečo sa oplatí investovať do farby na drevo?

Farba na drevo je ošetrujúci prípravok, ktorý drevo chráni a vyživuje. Nech si vyberiete akýkoľvek náter na drevo, vedzte, že nestačí drevo ošetriť raz za 5 rokov. Pravidelnosť je veľmi dôležitá! Táto investícia sa vyplatí najmä v prípade, že je drevo umiestnené v exteriéri. Máme teraz na mysli prevažne drevené lavičky či altánky, ktoré sú vystavované poveternostným vplyvom počas celého roka. V takomto prípade je starostlivosť nevyhnutná. Farby na drevo môžeme rozdeliť na rôzne oleje, lazúry či krycie farby, no majte na pamäti, že pokiaľ ošetrujete drevo umiestnené vonku, vždy musí ísť o prípravok na to určený. Náter by mal mať vlastnosť vsiaknuť dovnútra dreva, no nechať na povrchu jemný film, vďaka ktorému neprepustí vodu.

hrací figurky

Krycia farba na drevo verzus lazúra

Pokiaľ sa chystáte ošetrovať drevo, dopredu si premyslite, či chcete prekryť jeho prirodzenú štruktúru alebo ju zachovať. Krycie farby majú totiž funkciu ako každá iná farba. To znamená, že štruktúru dreva úplne prekryje a v tom prípade ani nie je vidieť, že ide o drevo. Pokiaľ chcete nechať vyniknúť prirodzenosť dreva, v tom prípade bude lepšie použiť lazúru na drevo. Bezfarebná farba na drevo alebo náter dokážu drevo ošetriť, no na povrchu vyzerá stále prirodzene.
Drevo je krásny prírodný materiál a rozhodne si zaslúži našu pozornosť. Nezanedbávajte preto starostlivosť oň a vyberte si farbu na drevo, ktorá predlžuje jeho životnosť. Všetko o farbách na drevo i jeho vlastnostiach nájdete na webovej stránke https://carodreva.sk/.