Hľadáte členkové čižmy, ktoré sú ideálna do suchej i mokrej zimy?

Každá dáma vie, že topánok nie je nikdy dosť. Rady si ich striedame podľa toho, aký máme outfit, no tiež podľa toho, aké počasie prevláda vonku. Počas zimy preferujeme obuv, ktorá nás zohreje, no zároveň pôsobí veľmi trendy a je možné si ju obuť takmer ku všetkému. Takýmto kúskom sú rozhodne členkové čižmy. Môžu mať rôzne tvarové a farebné prevedenia a pokiaľ nájdete tie pravé orechové, vedzte, že sa do nich zamilujete. Sú totiž skutočne pohodlné, teplé a tie s vyššou podrážkou sú dokonca vhodné aj do mokrej zimy. Tak čo, už ste našli ideálne členkové čižmy na túto sezónu?
boty na podpatku

Na čo sa zamerať pri kúpe členkových čižiem?

Rozhodne nekupujte členkové čižmy iba podľa vzhľadu. Áno, aj ten je mimoriadne dôležitý, no načo sú vám krásne čižmičky, keď vám bude do nich zatekať? Rovnako dôležitá je totiž aj kvalita použitého materiálu. Odporúčame sa pozerať iba po kvalitne opracovaných kožených členkových čižmách. Pokiaľ si kupujete obuv do suchej zimy, môžete siahnuť po brúsenej koži, ktorá je mimoriadne in, no vyžaduje si zvýšenú starostlivosť, o ktorej si niečo povieme v ďalšom odseku. Pokiaľ hľadáte čižmičky aj do dažďa či snehu, siahajte iba po klasickej hrubšej koži a vyššej podrážke. Takáto obuv by mala byť aj zateplená, aby ste mali nohy v teple počas celého dňa. V neposlednom rade by sa vám členkové čižmy mali páčiť. Či už si vyberiete čižmy na zips, našuchovacie alebo šnurovacie, mala by vám sedieť veľkosť a pri chôdzi v nich by ste sa mali cítiť maximálne pohodlne.

podzimní bot

Ako sa starať o kožené členkové čižmy?

Členkové čižmy z brúsenej kože potrebujú starostlivosť v podobe pravidelného čistenia a ošetrovania impregnačným prostriedkom. Ten zabezpečí, že sa na topánku nebude chytať špina a navyše ich chráni pred navlhnutím. Klasické hladké kožené členkové čižmy je taktiež nutné ošetrovať. Tu sa ale odporúča používať krémy na topánky. Tie kúpite najčastejšie v neutrálnej priesvitnej, čiernej alebo hnedej farbe. Vytvoria na povrchu topánky jemný film, vďaka ktorému sú maximálne chránené aj počas zimy.

Ak sa práve snažíte nájsť členkové čižmy, ktoré vám sadnú ako uliate, vyskúšajte kliknúť na webovú stránku https://www.glashgirl.sk/.