Dovolenka so psom

Mať psa je skvelá vec, to všetci vieme (alebo skoro všetci). V bežných dňoch fungujete spolu so svojím psom v takej malej súkromnej rutine prechádzok, hladkaní, kŕmení a ďalších prechádzok. Problém nastane v tedy, keď musíte vystúpiť zo svojej rutiny. Takže ako sa vyhnúť zbytočnému stresu a zabezpečiť aby ste boli vy aj pes spokojný? Musíte sa na dovolenku pripraviť.

pes

Cestovanie so psom v aute:  Ak sa chcete vyhnúť pokute, neprepravujte svoje psy na kolenách alebo pri nohách spolujazdca. Nie je to ani bezpečné,  pretože pri náraze pes nie je vôbec chránený. Pes by mal byť prepravovaný v kufri v prepravnom zariadení. Máme viacero tipov, a to hliníkové boxy (najbezpečnejšie), kovové klietky, plastové prepravky a plátené prepravky. Pred cestou sa odporúča hladovka aspoň 12 hodín (pretože to je čas, za ktorý sa strávia granule v tráviacom trakte), vyhnete sa tým upratovaniu prípadných zvratkov alebo stolice.

zvíře

Dovolenka v Tatrách: To či pôjdete na ľahkú prechádzku,alebo si zamakáte na 8 hodinovej túre, záleží od plemena, ktoré máte, pretože čakať od mopslíka, že sa Vám vyštverá na Téryho chatu a v polovici cesty Vám neodpadne, nie je možné. Treba si uvedomiť, aké sú limity a prispôsobiť sa im. Ak máte menšieho psíka a ste ochotný a fyzicky zdatný ho nosiť v batohu, máte vyhraté. Skoro na všetkých horských chatách je zakázané ubytovanie so psom.

Ako psovi zbaliť kufor:Ako aj my máme svoje potreby, aj on má. Netreba zabúdať na vodu (momentálne máme k dispozícii veľa variantov cestovných fliaš a misiek), na jedlo, pelech, príručnú lekárničku ( ktorá by mala obsahovať aj lieky na zastavenie hnačky a vracania), ochranné papučky pre prípadné poranenie labiek a očkovací preukaz ( pri cestovaní mimo Slovenska potrebujete pas spoločenského zvieraťa).

pejsek

Psí hotel:Keď si na svoju dovolenku nemôžete zobrať so sebou svojho psa, máte tu možnosť psieho hotela. Vždy si treba vypočuť niekoľko vierohodných recenzií a osobne si ísť najprv prezrieť kde dáte svojho psa.