Financie na bežné výdavky

Mnoho z nás si nevie zorganizovať svoje bežné výdavky. Avšak, to ako financujeme naše každodenné výdavky je veľmi dôležité. Veď predsa každý z nás je rád ak si nejaké peniaze ušetrí a preto je aj pri tomto dobré mať určitý systém. Výdavky je dobré si podrobne zapisovať a už dopredu zadeliť, čo na aký účel bude slúžiť. Boli by ste prekvapený, koľko peňazí minieme na úplne základne tovary ako je napríklad drogéria.

podnikatel

Vždy je dôležité si vyhradiť jeden zošit, kde si budete svoje príjmy a výdavky zapisovať. Začnite s príjmom, ktorý máte za celý mesiac. Zarátajte všetko aj bočné príjmy alebo príležitostné. Potom pridajte všetky vaše výdavky. Takto získate prehľad o tom kde čo miniete. Ak to zapísať podrobne neviete, už tu vidíme prvú chybu, pretože nemáte prehľad. Práve v tomto prípade musíte jeden mesiac podrobne sledovať na čo míňate, ideálne je ak si to budete zapisovať.

V úvode som spomenula výdavky na drogériu. Táto téma sa týka najmä žien, keďže my sme tie, ktoré nakupujeme najviac. Pri drogérii si treba dávať veľký pozor, čo sa značiek týka, keďže veľké spoločnosti svoju silu značky patrične využívajú. Toto všetko zohľadňujú vo svojej cene, kde sa už nejedná o kvalitu priamo úmernú cene. Platíte teda len za značku. Pri kúpe drogérie sa teda orientujem podľa ceny.

peněženka

Najlacnejšiu drogériu nakúpite vo veľkých supermarketoch, kde za ňu zaplatíte neporovnateľne menej ako v drogériách. Vyskúšala som už viacero výrobkov a musím si to len pochváliť. Skúste si to takto zmapovať, kde je čo vhodné nakupovať aby ste zbytočne nepreplácali. Ušetríte tak mnoho peňazí.
Taktiež je veľmi dobré stanoviť si určité limity. Musíte si stanoviť maximum, ktoré mesačne miniete a podľa toho sa riadiť. Výdavky si rozdeľte do kategórii ako napríklad oblečenie, potraviny, drogéria, zábava a ďalšie. Stanovte si to podľa seba a svojich preferencií.