Industriálny štýl vo vašom príbytku

Keď sa povie industriálny štýl, mnohý si predstavia ťažké stroje a železo, ktoré je tak výrazné pre toto obdobie. Niektorí zase majú pocit, že to v takýchto príbytkoch vyzerá ako v strojovej hale. Pravda však je, že aj tento štýl má svoj šmrnc a dušu, ktorá ho robí neodolateľným.

kaktus

  • Prvá vec, ktorá podtrhuje tento design a dáva mu patričný ráz sú steny. Tie sa väčšinou nehrajú na nič a mnohý ich považujú za neupravené. Naopak, za takouto nedbalosťou sa často skrývajú hodiny práce, aby stena vyzerala podľa predstáv. Typické sú murované motívy. Často sa ale môžete stretnúť s kameňom, ktorý síce vyzerá na prvý pohľad chladno no po čase sa mnohým zdá geniálny a presne spadajúci do štýlu izby. Ak si aj vy chcete vytvoriť takýto nádych jednoduchosti, ale pri tom štýlovosti, holú bielu stenu ozvláštnite kovovými poličkami. Možno prvoplánové no dozaista spĺňajúce svoj účel.
  • Čo sa týka osvetlenia, pre sto percentný úspech sa využívajú naozaj jednoduché svietidlá, alebo aj holé žiarovky. Ich výber vám môže pomôcť doladiť váš domov. Kuchyne majú tiež chladný nádych a jednoduchý štýl. Či už s dreveným motívom alebo klasické, základom je doladenie farieb a nepochybne aj spotrebičov. Tie by nemali biť do oka. Stolovanie býva prosté. Čo však nie je na škodu je fakt, že nemusí byť až tak doladené, aby prinieslo svoj vlastný štýl. Kovové stoličky môžete vylepšiť podsedákmi. Stôl voľte veľký, samozrejme s ohľadom na priestor. Veľmi obľúbeným trendom sú kovové nohy.

student
Ak by sme mali všeobecne definovať industriálny štýl, vezmite si so sebou jednoduchosť a funkčnosť. Zopár dodatkov, ktoré ozvláštnia priestor vďaka farbe alebo materiálu sú takisto vítané. Čo ide ruka v ruke je aj umenie, ktoré sa perfektne kombinuje do tejto kompozície. Čo je veľké plus je to, že si môžete dovoliť aj výstrednosti alebo pokusy s dekoráciami a extravagantnými kúskami nábytku.