Inovatívne nápady slovenských stredoškolákov, ktoré môžu zarobiť

Stredoškoláci nie sú len blázniví a márniví, niektorí z nich rozmýšľajú do budúcna a svoju mladosť využívajú k dravej nápaditosti. Presvedčí vás o tom projekt, respektíve súťaž JA, ktorá je vlastne veľtrhom podnikateľov v Bratislave, v Avione. Dáva príležitosť i tým najmladším, momentálne študujúcim na strednej škole. Hľadá v nich talenty, ale samozrejme rovnako tak i nové nápady vhodné k úspešnému podnikaniu, ako aj k obohateniu spoločnosti niečim inovatívnym a praktickým. Aké nápady v hlave sa zrodili týmto mladým stredoškolákom? Každopádne vyberiem tie, ktoré uspeli a zostali v povedomí, čiže dúfajme, že sa ich aj podarí realizovať a mladým talentom tak prinesú úspech a vyhliadky do budúcna.

laboratoř

Trimmi
Trimmi je čistiaci prostriedok, ktorý efektívnym a praktickým spôsobom dokáže odstániť štep. Čo je to ale vlastne ten štep? Ide o látku, akú využívajú predovšetkým hádzanári. Má lepkavú vlastnosť a hádzanári ňou potierajú loptu, aby im lepšie držala v ruke. To sa ale následne nezaobíde bez toho, aby sa na loptu nenalepila špina zo a prach zo zeme, nakoľko lopta dopadne častokrát i na zem. No a práve čistiaci prostriedok s názvom Trimmi má skutočne efektívnejším spôsobom pomôcť k očisteniu lopty, respektíve zbaviť ju štepu, ako aj nečistoty praktickou cestou. Túto novú pomôcku by hádzanári mohli oceniť pretože o nepríjemnom a takmer márnou čistení lopty z dolepenej špiny isto vedia svoje ako aj to, že očistenie sa ľahko predstavuje, no ťažšie realizuje. Za svoje hovoria aj čísla, nakoľko sa tohto prostriedku predalo za tri týždne skvelých 108 kusov, čo vynieslo tržbu 460 eur.

konference

Skutočne ekologický nápad
Pestovanie rastliniek samo o sebe pôsobí ako ekologické hobby, no mladí študenti priniesli ekologické hobby do extrému, teda v zmysle extrémnej nápaditosti. Mám na mysli kompletne kompostovaný kelímok, po ktorého rozložení vyrastie rastlinka. Tým pádom nebude nutné zháňať ďalší plastový kelímok. Kompostovaný kelímok sa spravidla rozloží zhruba za 2-3 mesiace.

Posted in Nezařazené