Predajú sa práva na Simpsonovcov?

Schválenie vyžaduje predaj regionálnych športových sietí spoločnosti Fox v USA, kvôli obavám z narušenia hospodárskej súťaže, uviedla protimonopolná divízia ministerstva spravodlivosti. Táto dohoda ešte potrebuje schválenie v iných krajinách. Disney, ktorá naznačila ochotu predávať športové siete, uviedla, že je „spokojná“ s rozhodnutím.

bart

Spoločnosť Disney plánuje kúpiť zábavné aktíva spoločnosti Fox v nádeji, že rozšíri rozsah obsahu, ktorý môže ponúkať, pretože plánuje služby konkurovať spoločnostiam s nepretržitými streami, ako je Netflix.
Fox, ktorý je vedený Rupertom Murdochom a jeho rodinou, plánuje ponechať si novinky a športové divízie a vytvoriť novú spoločnosť pre tie holdingy, medzi ktoré patrí aj vlajková loď Fox News Channel.

Ministerstvo spravodlivosti uviedlo, že bez predaja regionálnych športových sietí môže dohoda viesť k vyšším cenám pre pozorovateľov káblových športov na miestnych trhoch, kde momentálne Fox a Disney súťažia.
V súčasnosti majú regionálne športové siete Fox viac ako 60 miliónov predplatiteľov a miestne práva pre väčšinu basebalových a basketbalových tímov. Disney je majiteľom ESPN a iných miestnych kanálov.

Schválenie robí transakciu, ktorá bola prvýkrát oznámená v decembri, s výraznejšou pravdepodobnosťou pokračovať.
Avšak akcionári sa musia na pláne ešte podpísať, čo komplikovalo konkurenčný záujem spoločnosti Comcast o nákup aktív Fox. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Comcast prevyšovala ponuku spoločnosti Disney na 52,4 miliárd dolárov (45,1 miliárd eur) a ponúkla 65 miliárd dolárov (56 miliárd eur).
Ale Fox povedal, že plánuje pokračovať v Disney, po tom, ako firma zvýšila vlastnú ponuku na 71 miliárd dolárov.

disneyland

Fox uviedol, že zmenená dohoda bola lepšia ako návrh spoločnosti Comcast, ale akcionári ešte musia hlasovať o tejto záležitosti a Comcast by sa mohol ešte vrátiť s vyššou ponukou.

Posted in Nezařazené