Kedy nenakupovať?

Aj keď majú mnohí ľudia pocit, že nakupovanie je čisto ženskou záležitosťou a že je skutočne veľmi dôležité, aby sa krotili, ono to nie je vždy pravda. Pretože aj keď si možno myslíte, že len ženy bez rozmyslu nakupujú, pravdou je, že muži sú na tom veľmi často takisto a sú schopní minúť veľa, ale skutočne veľmi veľa peňazí na veci, ktoré sú pre nich absolútne nepotrebné. Krotiť sa v nakupovaní by preto malo byť niečo automatické, niečo, na čo sa jednoducho musíte poriadne zamerať a zmieriť sa s tým, že aj keď možno niektoré veci k životu nepotrebujete, ale chcete ich, mali by ste ich radšej nechať, nech sa z nich teší niekto iný.

davy
 
Chlapi míňajú na veci do auta, ženy zase na oblečenie. Vytvárame jeden veľký a prepojený kruh a nezbavíme sa toho, aj keby sme možno veľmi chceli. Funguje to tak, že čím viac vecí máme na výber a z čoho si môžeme vyberať, tak jednoducho vyberáme. Je to klasika a je to vlastne normálne, pretože nás to proste baví a chceme nakupovať, tak prečo by sme nemohli, všakže. Ale mali by ste si uvedomiť, že práve toto je niečo, čo musíte mať pod kontrolou. Nezáleží na tom, že kupujete niečo lacné, v hlave musíte mať stále malý hlások, ktorý vám bude hovoriť: „Vážne toto potrebujem?“
 
nákupní středisko

Naučte sa ten hlások využívať a možno budete prekvapený, o čom všetkom zistíte, že naozaj nemusíte mať doma a je to pre vás vážne nepotrebné. Nakoniec sa možno budete smiať a budete sa dobre baviť na tom, prečo ste si chceli kúpižť takú a takú hlúposť. Je jasné, že všetko chcete. Je jasné, že možno máte silnú potrebu si niečo kúpiť a je to v poriadku, pretože takto veci jednoducho fungujú. Vždy si však musíte pamätať na to, že aj keď sú pre vás niektoré veci snom a chcete ich doma mať, nie je to niečo, čo musíte mať za každú cenu. Verte tomu, že niekedy je lepšie nemať a nechať to tak.