Kozmetickú taštičku môžete vyhodiť. Postačí vám olivový olej

Olivový olej, je taký malý zázrak. Nehovorím však o jeho využití v kuchyni, ale o jeho účinkoch na pokožku. Mám veľmi citlivú pleť, a preto som musela vždy do kozmetiky investovať nemalé peniaze. Peniaze neboli jediným problémom. Viete koľko mi trvalo, kým som našla krém, z ktorého som sa nevyhodila? Naozaj veľmi dlho.Olivový olej v sklenenej fľaši a čierne olivy.jpg
Raz mi moja sestra povedala, že sa začala natierať olivovým olejom a že je veľmi spokojná. Nebola som si istá, či moja pokožka takýto experiment zvládne. Viete, v tej dobe neboli účinky olivového oleja tak známe. Ani v kuchyni sa tak nepoužíval. Išlo o také jeho začiatky. Aj k nám sa vtedy dostal len náhodou. Niekoľko fľašiek nám doniesli známy z dovolenky. Nakoniec som to riskla a olivový olej vysúšala. Výsledok bol asi taký, že ho na tento účel používam dodnes.
Olivový lej neupcháva póry, hydratuje pokožku do hĺbky, má antioxidačné účinky, regeneruje bunky čím pleť zároveň omladzuje, taktiež zabraňuje bunkám starnúť a takto by som mohla ešte veľmi dlho pokračovať. Olivový olej je naozaj zázrak. Môžem to len potvrdiť a vrelo vám ho odporučiť. Môžete ho užívať každý deň, ráno aj večer. Naozaj nahradí kvalitný a drahý krém. Ja ho užívam na telo aj na tvár. Pozor si dajte iba v lete, keď je extrémne horúco. Vtedy vám začne stekať po tvári a po tele a nie je to príjemné.Dve kopy čiernych a zelených olív.jpg
Ešte jedna drobnosť. Ak chcete, aby mal olej naozaj pozitívne účinky, musíte si zaobstarať veľmi kvalitný produkt. Olej musí byť panenský, teda za studena lisovaný. Nikdy nekupujte olej v plastovej fľaši, vždy a zásadne iba v skle. Dajte si pozor aj na jeho skladovanie. Olej musí byť v chlade a v tme. Inak stráca svoje blahodarné účinky. Na druhej strane nesmie zmrznúť, takže ak si ho odkladáte do pivnice, nerobte tak.
Môže sa vám to zdať prehnané, no verte, že nie je. Olivový olej potrebuje naozaj trochu pozornosti. Veď si to, koniec koncov, zaslúži. On pre vás urobí omnoho viac, ako je odloženie do chladnej skrinky.