Nájdite v sebe pokoj a silu pomocou tohto hobby!

Naozaj sa zapotíte a spálite kalórie. Áno, budete sa potiť. V podstate skončíte tým, že sa počas cvičenia budete cítiť ako špongia. Budete páliť kalórie a budete časom sami vyžadovať viac. Vyrovnanejšou úrovňou cvičenia je meditácia. S odhodlaním a praktizovaním jogay sa vaša rovnováha na podložke aj mimo nej posunie ďalej. Zároveň sa o sebe veľa dozviete. Čím viac cvičíte jogu Ashtanga, tým viac začnete byť k sebe úprimný a budete sa pozerať na to, čo sa skutočne deje pod povrchom. Navyše sa budete snažiť vaše myšlienky upokojiť. Všetko to blahodarne pôsobí nielen na telo, ale i myseľ. Budete pokojnejší a vyrovnanejší sami so sebou.skupina žena joga.jpg
Naučíte sa meditovať. Pravidelnou praxou Ashtanga, dôslednou prácou s shavasanou a dychom budete vyzbrojení nástrojmi, ktoré potrebujete na meditáciu doma, kde si môžete skutočne začať užívať a cítiť výhody fyzické aj psychické.
Vaša flexibilita zlepší. Jóga je úžasná z hľadiska flexibility! Zahrievaním tela a cvičením Ashtanga začnete vidieť, ako sa vaša flexibilita zvyšuje s časom a trpezlivosťou. V tejto praxi sa pracuje so všetkými oblasťami tela a prínosy sa začínajú prejavovať pomerne rýchlo.
Môžete znížiť napätie v tele. Keď sme zaneprázdnení usilovnou prácou a vykonávaním týchto činností čoraz viac, stres a napätie sa môžu hromadiť v tele a predtým, ako to budete vedieť, môžete doslova cítiť váhu celého sveta, ako sa vám lepí na ramená. Ashtanga vám môže pomôcť vybudovať silu a flexibilitu, ale tiež vás naučí pustiť uvoľniť stres, ktorý je vo vás.sila dievča ohybnosť.jpg
Naučte sa umenie sebadisciplíny. Je potrebné, aby ste vami zvolené zostavy cvičili pravidelne a často. Existuje milión dôvodov, prečo nemôžete, ale táto prax vám pomôže uvedomiť si seba samého. Bude to len vaše rozhodnutie cvičiť alebo necvičiť.
Ako sa stanete disciplinovanejšou s jogou Ashtanga, stanete sa disciplinovanejšou aj v iných oblastiach vášho života.
Naučíte sa odpustiť sami sebe. Naučíte sa minulosť nechať ísť a tešiť sa z prítomného okamihu. Začnete mať svoj život rada a začnete milovať hlavne svoje telo a to, kým ste.