Diéta, ktorá vás neutýra hladom

Niektoré z nás zvládajú diéty ľahšie, iné zas ťažšie. Ja sa radím k druhej skupine. Keď mám pocit hladu, neviem sa sústrediť, neviem nič robiť, v práci som nepoužiteľná a ani doma to so mnou nie je nič moc. Preto som pri svojich snahách, aspoň čo – to schudnúť, hľadala diétu, pri ktorej by som nemusela trpieť týmto spôsobom. Trvalo mi to dlho, no nakoniec som tú svoju vysnenú diétu našla. Cyklická ketogénna diéta je niečo, čo zvládne každá z vás. Zo začiatku to ľahké nebude, no aj napriek tomu vám verím. Na rozdiel od všetkých iných diét, sú ťažké iba prvé dni. U mňa to boli presne dni dva. Potom to už bola hračka. Štíhla žena v čiernom body v miestnosti s bielymi stenamiAko som už naznačila, hlavnou výhodou je, že nehladujete. Môžete jesť päťkrát denne a keďže ide o pokrmy, ktoré sú nabité bielkovinami, hlad vás trápiť naozaj nebude. Ako je nám všetkým známe, bielkoviny, teda proteíny, dokážu človeka zasýtiť naozaj pekne, takže sa hladu naozaj nemusíte obávať.
Chcem vás upozorniť na jedno. Ak chcete, aby bolo chudnutie naozaj efektívne, nesmiete zabúdať na pohyb. Ja som sa aktívne venovala joge zameranej na strate telesného tuku a taktiež behu a cyklistike. Pokiaľ ste pred tým nešportovali, počkajte si až do druhej fázy. Na vaše telo by toho bolo až príliš veľa naraz. Aj ja som urobila túto chybu. Začala som športovať v prvý deň ketónovej diéty a nechýbalo veľa, aby som úplne skolabovala. Viete. Iná strava a zrazu pohybová aktivita. To vie urobiť svoje. V druhej fáze však bude vaše telo už dostatočne navyknuté na novú stravu, a preto sa pohybu nemusíte vôbec vyhýbať.Štíhla žena v čiernych plavkách, s oranžovými okuliarmi stojí vedľa drevenej steny
Nakoniec vás chcem upozorniť ešte na niekoľko veci. Jedlá v sáčkoch musíte dopĺňať zeleninou. Jedzte ju aj vtedy, ak na ňu nemáte vyslovene chuť. Taktiež musíte dodržiavať stanovený počet jedál za deň, teda päť, a to i vtedy, ak vás nebude trápiť hlad. V neposlednom rade nezabudnite na dostatok soli a vody. Takto diétu zvládnete s najväčším prehľadom.