Ovocie zdravia

Keď sa na toto ovocie pozriete tak by ste rozhodne nepovedali čoho všetkého je schopné. A už vôbec by vám nenapadlo, že sa do tak malej loptičky môže toľko toho vmestiť.

meruňla
 
Keďže obsahuje malé množstvo bielkovín a takmer žiaden tuk tak je jednoznačne vhodné práve pre tých, ktorí túžia schudnúť. Má nízky počet kalórií a preto je pri diéte úplne vhodné.
 
Obsahuje veľké množstvo vitamínu C a preto je vhodný ako obrana proti chorobám a na vybudovanie silnejšej obranyschopnosti. Ďalej obsahuje látky prospešné pre činnosť srdca či fungovanie nervovej sústavy. Zatočte preto so stresom práve pomocou marhúľ.
 
Nie je tajomstvom, že obsah betakaroténu je skutočne vysoký práve v tomto ovocí a preto naozaj pozitívne vplýva na našu pleť a dodáva je pigment. Vaša pokožka teda bude vyzerať pravidelnejšou konzumáciou mladšia a zdravšia čo určite každý z vás privíta s otvorenou náručou.
 
Rovnako tak nie je marhuľa chudobná ani na železo,  ktoré je prospešné práve pri tvorbe červených krviniek a má pozitívny postoj i voči udržiavaniu dobrého krvného tlaku. A v prípade, že potrebujete viac železa tak sa odporúčajú marhule v sušenej podobe. Sušené majú totiž vyšší obsah železa.
 
Vlákniny v tejto jemne chlpatej guľôčke nájdeme skutočne veľké množstvo. Preto pri zápche možno siahnuť práve po tomto ovocí, ktoré vám so zápchou stopercentne pomôže. A aby nebolo toho málo, marhuľa je naozaj úžasnou pomocníčkou čo sa krásy týka. Kremík, ktorý sa nachádza v jej vnútri je jeden z najväčších lekárov pre vaše nechty či vlasy a ako už bolo spomínané tak aj pre pokožku. Ošetruje, lieči a dodáva zdravý vzhľad.

ovoce
 
Okrem vyššie uvedených majú pozitív omnoho viac. Možno spomenúť napríklad znižovanie únavy či stresu a pre astmatikov môže byť prínosom práve fakt, že na astmu vplývajú veľmi dobre a zlepšujú ju. Ak nemáte napríklad chuť do jedla alebo trpíte nechutenstvom, pomôcť vám môže práve tento oranžový zázrak, ktorý znižuje nechutenstvo a tak vám opäť dodá chuť do jedla.
 
Konzumovať ich je možné ako surové tak i sušené alebo zavárané. Je z nich úžasný kompót či napríklad maska na pleť, ktorá dodáva vašej pleti práve to potrebné. V koláčoch priam božská rovnako ako v podobe džemu či zdravého džúsu. Detské výživy sa z nej vyrábajú od nepamäti rovnako ako napríklad domáce pálené. Je už len na vás čo si zvolíte. Jedno je však isté – nič nepokazíte ak si marhule pridáte na svoj jedálny lístok.

Posted in Nezařazené