Plast je materiál, na ktorý sa môžeme spoľahnúť

Zásielky donedávna bolo treba baliť do kartónových škatúľ, ktoré sme zháňali, boli objemné a ich zabalenie dalo dosť práce, no dnes už je v tomto smere všetko inak. Pokrok zachytil aj túto oblasť života a my si už môžeme vybrať dokonca aj farbu či typ uzatvárania obálky. Nehovoríme pritom o klasických papierových listových obálkach, ale o plastových bublinkových obálkach.

clear-plastic-zipper-bags-with-yellow-ziplock_1441-4049

Mnoho zásielok, ktoré posielame, sú dôležité dokumenty či iné predmety, pri ktorých musíme dbať na to, aby k adresátovi dorazili v poriadku a nepoškodené. Papier ani kartón na tento účel nie sú veľmi vhodné materiály, pretože sa ľahko rozmočia, roztrhajú, čo nie je pri putovaní zásielky napríklad na druhý koniec sveta nič mimoriadne. Prepravca ich totiž viackrát prekladá a túto manipuláciu môže zvládnuť len bublinková obálka 2packsk odolný materiál, teda plast.

Plastové obálky sú vynález, ktorý mnohí z nás ocenia hlavne pri poštových priehradkách, keď posielajú tovar a hľadajú čo najvhodnejší obal. Plast je odolný materiál, je vzduchotesný, vodotesný, neprenikne cez neho prach či iné nečistoty, tovar v ňom zabalený nepoškodí ani slnko či mráz a nešetrné zaobchádzanie počas prepravy tiež hravo zvládne. Medzi obálky s vylepšenými vlastnosťami patrí bublinková plastová obálka. Sú určené na zabalenie tovaru, ktorý si vyžaduje zvýšenú ochranu pred nárazmi a tlakmi, a to zabezpečuje bublinková fólia, ktorá je nalepená na vnútornej strane obálky. Je vhodná na posielanie tlačovín, kníh, či dokumentov alebo iných krehkých predmetov.

package-1081709_1920

Veľkosti obálok sú rôzne, od základného formátu A4 cez menšie až po 460x460mm, takže do nej dokážete vložiť napríklad aj textil menších rozmerov. Uzatváranie je takisto veľmi jednoduché: obálky totiž majú lepiaci pásik, ktorý ju dokonalo uzatvorí. Farebné vyhotovenie obálok je v klasickej bielej, ale k dispozícii je aj čierna matná či obálka s holografickou potlačou, ktorá sa dá uzatvoriť lepiacim pásikom, ale aj posuvným jazdcom. To, ktorej dáte prednosť, však záleží len na vás a na tom, aký tovar chcete posielať, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu a adresát ho dostal včas a v poriadku.

Posted in Nezařazené