Práca môže byť zábava?

Človek si stále myslí, že ovláda úplne čokoľvek. Naozaj je to tak. Napriek tomu, že sme presvedčení o tom, že sme páni celého vesmíru, môžeme sa dočítať naozaj ohromné množstvo vecí, ktoré priam potvrdzujú, že nie sme. A to ani zďaleka, ani keby sme naozaj veľmi chceli. Napriek tomu máme často pocit, že môžeme ovládať úplne všetko. No aj Hawking vedel, že to nie je celkom možné, dokonca bol presvedčený o tom, že v našom svete existujú mimozemšťania, ktorí nie sú príliš stotožnení s našou existenciou. Napriek tomu, že máme občas pocit, že sme tie najdokonalejšie bytosti na celej zemi a možno aj v celom vesmíre.

financování

Mnohí ľudia si uvedomujú, že sa mýlime. A mnohí ľudia naozaj veľmi bedlivo sledujú, akými krokmi sa veda a technika hýbe dopredu. Niektorí ľudia tomu ani nechcú veriť, také je to pre nich nepredstaviteľné a neuveriteľné, no napriek tomu to tak je, aj keď sa tomu stále bránime. Technika je však niečo, čo by nám malo pomáhať a nemalo by nás to v žiadnom prípade ovládať. To je však niečo, čo nevieme tak celkom ovplyvniť. Môžeme na tom však pracovať. Ako? Tak, že sa tomu začneme venovať a začneme vnímať to, čo sa deje okolo nás. Napríklad, mnohí ľudia sú presvedčení o tom, že kryptomeny nemajú žiaden význam. Že sú v podstate úplne mimo všetkého, čo sa deje. Asi však stačí jeden pohľad na miner gpu a pochopíte.

mince

Techniku dneška by sme naozaj nemali podceňovať, aj keď nás k tomu naša nátura priam nabádza. Nemali by sme to však robiť ak chceme, aby šlo všetko podľa našich plánov. Aj keď nám malý hlások v hlave neustále hovorí, že to nezvládneme a že by sme to mali vzdať, nie je to celkom pravda. My by sme mali byť verní tomu, čomu veríme, aj keď to znie naozaj neuveriteľne. Verte sebe. Aj keď vám bude aj váš najlepší kamarát hovoriť, že to nemá význam. Dajte iba na svoj názor, oplatí sa to.