Pustite sa do toho s tým správnym architektom!

Je podstatne dôležité, ako vyzerá alebo bude vyzerať váš dom a jeho priestory, v tom sa istotne zhodneme všetci. Ale ako má takýto ideál vyzerať, tam už určite natrafíme na rozdielne predstavy. Buď si dáte primárne záležať na tom, aby išlo o architektonicky uznávané dielo, alebo naopak chcete vo veľkej miere do projektu zapojiť svoje vlastné návrhy a nápady.

  • Ideálna by však bola asi kombinácia týchto dvoch možností, teda zapojiť do projektu svoje predstavy a vkus, no a s odbornou realizáciou by vám mal pomôcť skúsený architekt.

K tomu ale najskôr potrebujete ten správny contact a respektíve vedieť si vybrať z konkurencie architektov toho, ktorý by sa najlepšie priblížil vášmu ideálu. Do svojho užšieho výberu zaraďte hlavne tých, ktorých štýl projektov najlepšie zodpovedá vášmu vkusu. Pretože každý architekt má svoj originálny štýl a len máloktorý by bol schopný tento svoj zaužívaný štýl radikálne meniť.

  • Určité portfólio projektov by ste mali nájsť napr. na webe architekta.

Prezerajte webové stránky architektov a pritom si na internete nezabudnite nájsť ani referencie a názory ostatných zákazníkov. Prípadne ak máte známych, čo nedávno spolupracovali s niektorým z architektov, navštívte ich, spýtajte sa na ich skúsenosti a ak vám to dovolia, stavbu či jej interiér si osobne prezrite.

ceruzka, plán

Zo začiatku sa nebojte sa osloviť aj viacerých architektov naraz.

  • Najskôr na diaľku a zrejme lepšie, než telefonicky by boli emailom, pretože do mailu môžete poslať a napísať viac detailov.

žena pri počítači

Teda zo začiatku hľadajte, oslovujte a pýtajte sa, na základe toho potom môžete svoj výber zúžiť na niekoľko potenciálnych adeptov, s ktorými bude čo najviac pravdepodobná dobrá spolupráca a to, že si na projekte budete rozumieť. Počítajte totiž aj s tým, že pôjde o dlhodobú spoluprácu a čo je najdôležitejšie, to je práve výsledok- aby stavba zodpovedala architektonickým normám, ale v nemalej miere takisto vašej spokojní.