Robotický vysávač pre pohodlné upratovanie

V poslednej dobe na nás neustále útočia reklamy na rôzne robotické vysávače. Pokušenie je to veľké. Veď povysávanie celého bytu, nedajbože domu, trvá naozaj dlho. A nejde o to, či máme koberce, alebo plávajúcu podlahu. Tento čas strávený upratovaním by sme iste vedeli investovať do príjemnejšej činnosti. Napríklad vyložené nohy na stole, pleťová maska na tvári a časopis v ruke.  A okolo nás by prácu odvádzal robotický vysávač. Investícia doňho je vyššia, ale ušetrený čas za to stojí. Ako si vybrať správny vysávač?

vysavač

Pri výbere sa najskôr zamyslite aký príbytok máte. Ak je jeho terén jednoduchý, stačia vám aj lacnejšie varianty vysávačov. Ak však máte plochy na vysávanie z rozličného materiálu a množstvo nábytku, poobzerajte sa po inteligentnom robotickom vysávači s navigáciou. Svoju funkciu najlepšie plnia pri hladkých podlahách. Na koberce sú určené máloktoré z nich a aj to len na také, ktoré majú krátky vlas. Pri obyčajnom vysávači sme vždy hľadeli na výkon, u robotických nemusíme nakoľko odpad a prach neprekonávajú takú vzdialenosť cez trubicu.
Výhodou takýchto vysávačov sú filtre, ktoré zachytia aj najmenšie zrnká prachu a preto sú vhodné aj do domácnosti alergikov.

interiér

Zo všetkých týchto parametrov vychádza, že sa oplatí investovať do vysávača s navigáciou. Spotrebiče, ktoré ju nemajú, čistia podlahu náhodne podľa akýchsi algoritmov a nemusia tak vyčistiť všetky miesta. Vysávače s navigáciu (kamera, infračervené svetlo, GPS, laser) naopak čistia každý jeden roh a vedia prekonávať aj drobné prekážky. Ušetríte nimi dokonca energiu, lebo sú natoľko výkonné, že potrebujú kratší čas na vysávanie. Je pravda, že žiadny robotický vysávač ešte nedosahuje stopercentné čistenie podlahy a preto je potrebné raz za čas prejsť priestor obyčajným vysávačom. Zároveň sa nedajte nachytať na prístroje, ktoré sľubujú aj mopovanie podlahy. Sú málo efektívne a predražené. Na umývanie si musíte zakúpiť samostatný robotický mop. V prípade takýchto spotrebičov platí, že za kvalitu musíte adekvátne zaplatiť.

Posted in Nezařazené