Vybieľte si zuby raz dva a takmer zadarmo

Dnes je veľmi populárne dávať si u zubára zmeniť svoj chrup na žiarivo biely. V minulosti bola táto služba extrémne drahá. Pamätám si ako to dávnejšie riešila moja mama, no cena ju odradila. Neviem koľko presne to stojí dnes, no viem, že určite podstatne menej. Keďže rád experimentujem a skúšam kadejaké návody, ktoré niekde nájdem, alebo mi ich niekto povie, rozhodol som sa, že na sebe vyskúšam domáce spôsoby, ako si zuby vybieliť. Musím povedať, že výsledok ma celkom príjemne prekvapil.

model
 
Sóda bikarbóna
 
So sódou som si zuby umýval tri týždne, a to ráno aj večer. Prvé dni som žiadny rozdiel nepozoroval, takže ak sa to rozhodnete vyskúšať, tak nebuďte prekvapení. Prvé výraznejšie zmeny prišli po nejakom týždni a pol. Po troch týždňoch bol výsledok viac než uspokojujúci. Chcem vás ale upozorniť na to, že sóda dokáže poriadne podráždiť ďasná. Takže si vždy raz za čas prejdite zuby aj klasickou pastou a nezabudnite na kvalitnú ústnu vodu po každom umývaní.
 
Citrónová šťava
 
Tento recept som dostal od známej. Normálne si vytlačíte šťavu z citróna a pridáte do nej trochu soli. Menší problém pri tomto postupe je to, že si šťavu musíte pripravovať každý, alebo každý druhý deň, lebo dlho nevydrží. Takže ak patríte k osobám, ako som ja, teda že na takéto recepty nemáte čas, alebo na nich jednoducho pravidelne zabudnete a pred spaním sa vám už nechce vyťahovať všetko potrebné, skúste radšej tú sódu. Na druhej strane musím povedať, že citrón sa mi zdal trochu efektívnejší. Ním si ale zuby umývajte maximálne raz za deň. Navyše nie je dobré ak tesne po umytí budete niečo jesť, pretože kyselina citrónová vám takto môže poškodiť zubnú sklovinu. To mi poradila moja pani zubárka.

slánka
 
Kuchynská soľ
 
Tento spôsob nie je úplne najšetrnejší, ale zaberie. Takže ho použite napríklad vtedy, keď potrebujete svoje zuby dostať do formy za dva, či tri dni. Do klasickej soli pridajte trochu vody, aby sa dala naniesť na zubnú kefku. Pripravte sa však na to, že vás budú poriadne štípať ďasná. Soľ je navyše dosť agresívna, takže to s ňou naozaj nepreháňajte.

Posted in Nezařazené