Aké sú nové trendy v ponuke dámskych kabátov?

Blíži sa zima a to je čas, kedy treba doplniť svoj šatník o nové kúsky zimného oblečenia. Každoročne venujeme pozornosť hlavne kúpe nových svetrov, hrubých rolákov, pančúch, teplých sukní. Tieto základné časti oblečenia sa skôr opotrebujú a je na nich vidno nosenie. Preto je vhodné pravidelne ich vymieňať za nové kúsky. Vonkajšie vrstvy oblečenia, ako sú zimné bundy, alebo dámske kabáty nie je nutné meniť každý rok. Ak investujeme do kvalitných materiálov, dokážeme si vybrať ten správny dámsky kabát, ktorý nás bude hriať nielen túto, ale aj nasledujúce sezóny.

kabát

Z akých materiálov sa šijú dámske kabáty

Na výrobu dámskych kabátov sa používajú syntetické alebo prírodné materiály. Medzi prírodné materiály, ktoré sú aj príjemne hrejivé patrí vlna a kašmír. Dámske kabáty vyrobené z týchto materiálov sa považujú za kvalitné. Sú vhodné na bežné nosenie, teda nie na športové účely a zároveň musíme dávať pozor, aby sme v nich nezmokli. Vhodná je tiež kombinácia vlny a polyesteru, pričom väčší podiel by mal byť práve vlny. Za tradičné a stále moderné látky na výrobu dámskych kabátov sa považujú flauš a velur. Velur má krátky a hustý vlas a typický zamatový vzhľad. Základom flaušového materiálu je vlna a môže byť v kombinácii s kašmírom a polyamidom. Táto kombinácia je vhodná na jesenné druhy kabátov, v prípade podšívky aj na zimné kabáty. Flaušové kabáty sú vyhľadávané a obľúbené.

Štýly a vzory dámskych kabátov

Módne trendy sa síce stále menia, ale pre nás nech znamenajú len inšpiráciu. Vhodný štýl kabátu by sme mali vyberať podľa strihu, ktorý sa nám bude hodiť a na postave bude dokonale sedieť. Zamerať by sme sa mali na kvalitu vypracovania a použitého materiálu. Trendové kabáty sú také, ktoré majú opasok. Opasok zvýrazní pás a spraví postavu mimoriadne ženskou. Avšak rovný strih kabáta naopak dokáže zakryť prípadné problematické zóny postavy. Je to klasický štýl, ktorý sa hodí do práce. Nosí sa v krátkych dĺžkach a môže byť zdobený kožušinou. Čo sa týka výberu farieb, klasickú eleganciu predstavuje čierna, alebo sivá farba. Pre dámy, ktoré rady zažiaria sa hodí moderná horčicová farba, výrazná červená, prípadne kráľovsky modrá.

černý kabát

Ak potrebujete doplniť svoj šatník o atraktívny dámsky kabát, kliknite nawww.glashgirl.sk. V internetovom obchode nájdete širokú ponuku módnych zimných kabátov, z ktorých si určite vyberiete.