Aquaparky na Slovensku patria medzi obľúbené vodné atrakcie

Slovensko je charakteristické bohatými zásobami podzemných vôd. Zásoby sú nielen bohaté, ale voda je charakteristická aj svojou kvalitou. Výsledkom spojenia kvalitnej vody a dostatočného množstva vzniklo to, že na území Slovenska nájdeme množstvo vodných atrakcií. Aquaparky na Slovensku predstavujú miesta, na ktorých trávi svoj voľný čas veľa ľudí.

tobogány

Zaujímavé fakty (nielen) o aquaparkoch na Slovensku

Aquaparky predstavujú obľúbené atrakcie nielen na Slovensku, ale aj v celom svete. Ich koncentrácia na území Slovenska je porovnateľná s množstvom aquaparkov vo svete. V každom kúte Slovenska nájdeme minimálne jeden zábavný vodný park. Za najväčší sa považuje Aquapark Tatralandia, ktorý poskytuje veľké množstvo atrakcií a príležitostí na oddych. Nachádza sa tu takmer 30 tobogánov rôznej dĺžky. Najdlhší tobogán sa na Slovensku nachádza v aquaparku Gino Paradise Bešeňová, ktorý má dĺžku 200 metrov a je vysoký 30 metrov. Najdlhší tobogán vo svete sa nachádza v americkom štáte Indiana a jeho dĺžka je až rekordných 500 metrov.

aquapark

Za najadrenalínovejšie kúsky na Slovensku sa považujú vodné atrakcie v Aquapark Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, kde sa nachádza strmý tobogán s názvom Free Fall, najrýchlejší tobogán Rapido či raftingové Tornádo. Návšteva vodného parku na Bahamách s názvom Paradise Island vo vás zostane ešte dlho. Považuje sa za aquapark, ktorý uspokojí chúťky nejedného človeka, ktorý miluje adrenalín. Nachádza sa v ňom tobogán, ktorý je nielen rýchly a dlhý, ale netradičný najmä v tom, že ústi do priestoru, kde sa nachádzajú vodní dravci, a to konkrétne žraloci. Nemusíte sa však obávať – priestor medzi bazénom a žralokmi oddeľuje tenké sklo. Okrem poriadnej dávky adrenalínu a zábavy sa vám nič iné nemôže stať. Vo svete nájdeme rôzne zaujímavé aquaparky. Za zmienku rozhodne stojí aj Beach Park v Brazílii, v ktorom sa nachádza najvyšší a najrýchlejší tobogán sveta. Jeho výška je porovnateľná so 14 poschodovou budovou. Tešiť sa tiež môžete na rýchlosť vyššiu než 100 kilometrov za hodinu. Čo je však zaujímavé, celá jazda trvá len päť sekúnd.

Zábavné aquaparky na Slovensku

Aj na Slovensku nájdeme rôzne zaujímavé atrakcie, na ktorých sa skutočne zabavíte. Každý aquapark je jedinečný a ponúka rozdielne atrakcie. Ak si aj vy chcete vybrať ten najlepší, navštívte stránku www.nasavoda.sk. Na tejto stránke nájdete všetky rôzne informácie a odporúčania, ako stráviť voľný čas pri vode.