Myslite na svoje deti

Aj vy ste už mali niekedy pocit, že netrávite so svojimi deťmi dostatok času? Aj ja a môj manžel sme mali dlho taký pocit. Preto sme sa rozhodli, že urobíme všetko preto, aby sme sa im poriadne venovali. Viete, pretože je to tak jednoduchšie. Je to perfektné, keď sa na to môžete takto zamerať, ale nájsť niečo, čo by sme mohli robiť všetci spoločne, bolo takmer nemožné. Niežeby sme nechceli. My sme naozaj veľmi chceli. Ale chalani už boli v puberte a všetko nám len ohundrali. Nakoniec sa chytili až vtedy, keď môj muž našiel rybarsky navijak. Naozaj som zostala prekvapená, ale práve to ich nakoplo k tomu, aby s nami niekam šli.

dva navijáky

Chytať šťuky a kapre sa mi trochu priečilo, no chcela som byť s nimi, tak som do toho išla. Veď čo by človek neurobil pre svoje deti, no nie? Netušila som, že prvé týždne to budú len také pokusy a moji chlapci najprv nechytia vôbec nič. Keď sa im to však nakoniec podarilo, nemohla som byť viac hrdá, ako som bola. Je to neopísateľný pocit, keď vidíte svoje deti, ako sú z niečoho naozaj nadšené, ako sa môžete vážne tešiť z toho, čo na nich vidíte a že ich to skutočne baví.

jeden naviják

Myslím si, že každý rodič by si mal uvedomiť, že tráviť čas so svojimi deťmi je asi to najdôležitejšie, čo môže urobiť. Možno sa vám to najprv nebude zdať ako niečo, čo by ich posunulo ďalej a možno budete mať zo začiatku pocit, že to nemá hlboký význam, ale verte tomu, že opak je pravdou. A keď sa na to pozriete takto, tak vás to určite priam trhá, aby ste s nimi niekam šli. Ja možno nie som rybárka, ale už len pohľad na to, ako sa tešia z prírody a zo všetkého, čo je okolo nich, ma vážne naplnil. Skúste to aj vy, ak ste rodič. Bude to to najlepšie, čo ste kedy urobili. Verte tomu, bude to krásne a bude to pre vás to, po čom ste už dlho túžili. Existuje niečo viac? Asi ani nie, no nemáme pravdu?