Knižné bestsellery

Aj keď šport je pre naše zdravie prospešný a my by sme si mali čas na rekreáciu či ľahký tréning nájsť aspoň dva krát za týždeň, vo vyššom veku sme radi, keď po príchode z roboty máme čas na ležanie a oddychovanie. Pozeranie televízie je najčastejšou aktivitou na každý deň v týždni. Ale čo tak radšej zobrať do ruky knihu a využiť voľnú chvíľu radšej užitočnejšie? Na trhu sú najčastejšie zastúpené romány. Ale ak vás tento štýl nezaujíma, skutočné príbehy zo sveta by si mal povinne prečítať každý jeden z nás.

čaj
 
Mengeleho dievča                  Ťažká literatúra z obdobia vojny, ktorá zachytáva ťažký život židov v koncentračnom tábore. V deji sú opísané praktiky, ktoré sa odohrávali za múrmi väzenia a čítanie vás donúti knihu neodložiť, kým neskončíte poslednú stranu. Veľmi dobrá, odporúčaná literatúra, ktorá zmení váš pohľad na život.
 
Me before you                        Ak poznáte film Nedoknuteľní, kniha a tiež filmové spracovanie Me before you, v slovenčine, Skôr než som ťa spoznala, sa vám dejom bude podobať. Ide o mladú študentku, ktorá sa začne starať o mladého muža, ktorý zostal na vozíku. Zaľúbia sa do seba, ale nič nie je také jednoduché.
 
Dievča vo vlaku                      Triler s prvkami detektívky vás bude držať v napätí až do samého konca. Ide o mladú ženu, ktorá po rozvode s manželom začala piť alkohol a v jednu noc bola svedkom niečoho, na čo si nedokáže spomenúť.

studium
 
Trhlina                                    Určite vám v poslednej dobe neuniklo, že na Slovensku sa zrodil nový, populárny film s názvom Trhlina. Ako množstvo filmov aj tento našiel inšpiráciu v knihe. Ide o Tribeč, pohorie na Slovensku, v ktorom za záhadných okolnosti miznú ľudia. V obsahu nájdete výpovede stratených osôb, ktoré sa našli, ako opisujú zvuky a nadprirodzené s schopnosti v lese. Skupina štyroch ľudí sa rozhodne toto miesto preskúmať, aby zistili, či ide o pravdu. Väčšina po prečítaní knihy navštívi aj kino.