Helium Beer: realita alebo výmysel?

Ak aspoň raz za čas zavítate na sociálne siete, alebo youtube, pravdepodobne na vás vyskočilo nie jedno video s takzvaných Helium Beer. Tento fenomén doslova ovládol svet internetu. Ak si tento výraz zadáte do svojho prehliadača, natrafíte na videá kde ľudia toto pivo skúšajú, taktiež rôzne challenge, takzvané „Try not to laugh“ alebo nesmierne vtipné videá z párty. Existuje však héliové pivo naozaj, alebo ide o obyčajný hoax?

pivo
 
Héliové pivo ako záruka zábavy
 
Helium Beer, teda po Slovensky Héliové pivo, by malo fungovať podobne, ako samotný plyn. Určite ste to už vyskúšali, alebo minimálne videli v televízii. Po vdýchnutí hélia sa človeku neprirodzene zvýši jeho výška hlasu. Tento plyn totiž mení konzistenciu vzduchu, takže sa hlas stane piskľavým. Pivo s obsahom hélia, by teda malo spôsobovať presne tento istý efekt. Práve preto ide o nesmierny hit, ktorý nesmie chýbať na žiadnej dobrej párty. V podstate, by to bolo úžasné. Nič netušiaci hostia sa napijú piva a všetci začnú „pískať“ ako divý. Má to však jeden háčik.
 
Realita verzus výmysel
 
Héliové pivo na prvé počutie nemusí znieť ako úplná hlúposť. Veď ak takto funguje samotný plyn, prečo by nemohol fungovať aj v kombinácii s pivom?  Odpoveď je veľmi jednoduchá. Väčšina plynov, nie je rozpustná vo vode. A ak by ste aj na také narazili, tak práve hélium medzi nich určite nepatrí. Pokiaľ by ste tento plyn napumpovali do plechovky, či pohára s pivom, nestalo by sa nič. Doslova by sa vyparil vo vzduchu. Ak ste sa teda tešili na najbližšiu oslavu, na ktorej šokujete všetkých svojich známych, budete musieť vymyslieť iný fór.

helium
 
Hélium bezpečnejšie ako pivo
 
Ak sa nechcete vzdať myšlienky vtipne rozprávajúcich ľudí, ostaňte pri klasickom héliu. Dostanete ho úplne bežne, dokonca aj v klasických papiernictvách, či obchodoch s detskými hračkami. Za jednu fľaštičku zaplatíte zopár eur, takže ako sa hovorí, „veľa muziky, za málo peňazí“. Navyše, ak budete s priateľmi vdychovať čisté hélium , nemusíte sa obávať pokuty za šoférovanie pod vplyvom alkoholu, rannej opice, či straty pamäte.

Posted in Nezařazené