Luxus na Krku vydržal iba rok

Začiatky plánov siahajú do 60-tych rokov, keď vtedajšia vláda Juhoslávie umožnila vstup západných investorov zrušením vízových povinností pre cudzincov. Záujem o investovanie „v raji“ ako prví prejavili majitelia časopisov Penthouse a Playboy.
 
řecko

Vyhral Krk

Projekt za 45 miliónov dolárov bol hotový začiatkom 70.rokov a jeho cieľom bolo vytvorenie pozemského raja pre utrácanie peňazí najbohatších ľudí sveta. Hazardom a zábavou mal konkurovať  Monte Carlu. Rozhodnutie padlo na lokalitu západného pobrežia ostrova Krk. A tak 7.7.1972, v piatok slávnostne otvorili areál, kde bolo k dispozícii kasíno, za „železnou oponou“ ako prvé.
 

Šampanské namiesto vody

V lokalite Haludovo, ktorý na nachádza na brehu mora, vystavili komplex s množstvom bazénov a, samozrejme, hotelom Palace a kasínom. Traduje sa, že bazény boli naplnené čistým šampanským. Pre hostí boli pripravené liečebné zariadenia, tenisové kurty, salóny krásy, minigolf, reštaurácie, bary, minipláže či obrovské parkoviská. A nechýbalo letisko. K dispozícii boli tréneri, učitelia jachtingu, plávania a mladučké hostesky. Podávali sa homáre, šampanské a kaviár. Koľko dolárov prešlo herňami v kasínach pri rulete, o tom, bohužiaľ, záznamy nemáme. Podľa pamätníkov medzi hosťami bol aj Saddám Husajn či švédsky premiér Olof Palme.
 
přístav

Rýchly koniec

Vytriezvenie prišlo v roku 1973, kedy The Penthouse Adriatic Club vyhlásil konkurz. Prosperitu podniku mohlo zachrániť, ak by ho denne navštívilo 1500 až 2000 bohatých turistov. V tom období zrejme ešte toľko bohatých ľudí na svete nebolo.
 

Diskotéky ho nezachránili

Neskôr sa tam ľudia chodili zabávať hlavne na diskotéky, ale po občianskej vojne v bývalej Juhoslávii to začalo upadať a dnes je ten komplex vhodný už len na zbúranie.
 

Finančná injekcia zo zahraničia

Bývalý milionársky raj je v súčasnosti v katastrofálnom stave, striedajú sa jeho majitelia a vzťahy sú nepriehľadné. Pred časom rokovala chorvátska premiérka s V. Putinom o možnej záchrane komplexu, ktorému by pomohol len silný zahraničný investor.