Málo peňazí je viac ako žiadne

To že je málo pracovných ponúk počúvame z každej strany. Aj keď to v skutočnosti nie je až taká pravda, je možné že s nájdením tej pravej pre vás, máte problém. Ak ste teda doma a nepracujete, snažte sa zarábať ako sa len dá. Pokojne robte maličkosti, ktoré vám prinesú zopár eur. Ak si ich na konci mesiaca spočítate, zistíte že máte aspoň nejaké vlastné peniaze. A verte, že neraz to môže byť celkom pekná suma.

hotovost

Ak ste zruční a ovládate nejaké remeslo, pokúste sa zarobiť si predajom vlastnoručných výrobkov. Môžu to byť pokojne vianočné vence, dekorácie do domácnosti, alebo šité bábiky. Záleží to od toho, čo ste schopní vyrobiť. Ak si hovoríte, že táto myšlienka je síce pekná, ale predsa by ste si museli zakladať živnosť a na všetky tie poplatky okolo proste nemáte, svoje výrobky môžete predávať aj svojim známym, či rodine. To, že vám niekto dobrovoľne dá desať eur, nie je trestné ani nezákonné.

Druhým spôsobom sú rôzne ponuky práce cez internet. V tomto smere však buďte opatrní, a pred tým ako sa do niečoho pustíte si zistite dostatok informácii o danej firme a ponuke. Napríklad klikanie na reklamy vyzerá na prvý pohľad veľmi atraktívne, ale skutočnosť je trošku iná. Taktiež firmy, ktoré lákajú na vyrábanie jednoduchých predmetov v pohodlí vášho domova, od vás väčšinou najprv vypýtajú akýsi vstupný poplatok. V tomto momente zastavte akúkoľvek spoluprácu, pretože ide o podvod. Ak však budete trpezlivo hľadať, určite narazíte aj na seriózne ponuky.

internet

Chyťte sa každej brigády vo vašom okolí. Asi najľahšie sa dostanete ku roznášaniu letákov. Môžete skúsiť pracovať pre viacero zamestnávateľov, pretože ak sa už raz vyberiete obehávať poštové schránky, je jedno či do nich vhodíte jeden, alebo tri papiere. Táto práca samozrejme nie je platená lukratívne, ale niečo si nasporiť predsa len viete. Ďalšou možnosťou sú brigády iba na pár hodín denne. Hľadajte v miestnych potravinách, autodielňach, pekárni, alebo reštaurácii. Prácu určite zoberte ak pôjde aj o umývanie riadu za pár drobných. Pamätajte, že aj málo peňazí je vždy viac, ako žiadne.

Posted in Nezařazené