Turistika v Maďarsku

Maďarsko je známe svojou vynikajúcou kuchyňou a pohostinnosťou. Dá sa navštíviť v rôznych obdobiach.

  • Celoročne sa organizujú zájazdy tematické- guľášové, perkeltové či vinné cesty.
  • V letnom období Maďarsko láka kúpaliskami.

Madarskko

Vo všeobecnosti je známe, že Maďari najradšej dovolenkujú doma. Menej kupujú letné zahraničné dovolenky ako my. Preto sa to aj na ich kúpaliskách hemží množstvom domácich. Mnoho Slovákov z južného Slovenska- maďarskej národnosti- tiež nikdy nevynechá možnosť návštevy kúpalísk v susednom Maďarsku-
Medzi top kúpaliská patria:

  • Hajduszobszló
  • Tiszaujvaros
  • Eger
  • Debrecén

Ceny sú pre našinca prijateľné a služby sú výborné. Maďarská kuchyňa aj tu na kúpaliskách si drží svoju vysokú úroveň. Na rozdiel od našich kúpalísk, kde sa obmedzíme na ponuku nápojov, hotdogov či langoša- v Maďarsku je výber podstatne širší. Nájdeme tu klasický guľáš, Halászle, paprikáš, ryby na všelijaký spôsob, ale aj divinu, plnené kapusty, alebo sladké jedlá.
Naozaj každý jeden si tu môže vybrať podľa svojej chuti. Ceny tiež nezničia našu peňaženku- sú podobné ako u nás doma.
Kto miluje históriu- príde si v Maďarsku na svoje. Maďari sú hrdým národom a každú jednu pamiatku majú starostlivo pomenovanú a zdokumentovanú. Škoda že nie v slovenskom jazyku. Ten nemáme na výber ani pri návšteve múzeí a galérii. Angličtina a nemčina ovládla tento sektor.

parlament

Vyberte sa do Budapešti. Máme vynikajúce vlakové spojenia priamo na Keleti. Kúpte si viachodinový lístok na všetky druhy dopravy, podľa toho na akú dlhú dobu ste prišli. Či je to na jeden deň, na tri dni, alebo dlhšie. Ceny za ubytovanie Vás milo prekvapia. Sú nízke a ponuka ubytovania je tu naozaj široká. Čo je drahšie- to je strava v hlavnom meste. Cena za kompletné jedlo je okolo15€. Pozor ale, v Maďarsku sa k cene ktorú vidíte vo výklade, priamo do účtu- či chcete, alebo nie- prirátava tringelt vo výške 10-12%. Či ste boli, alebo neboli spokojní- ste nútení zaplatiť za obsluhu. Nie tak ako u nás. Ak sme spokojní- zaplatíme čašníkovi o čosi viac, ak ale nie sme spokojní- jednoducho mu nič nedáme. Pozor teda na ceny !

Posted in Nezařazené