Základné strihy dámskych spoločenských šiat

Šaty robia človeka. Tak s týmto príslovím sa stotožňuje mnoho ľudí, žien obzvlášť. Hovorí sa tiež, že najlepšia náplasť na slzy sú nové dámske spoločenské šaty. Za zmienku tiež stojí aj názor, že šaty otvoria človeku všetky dvere. Šaty by mali byť nielen pekné, ale aj kvalitné. Na to, či také skutočne budú vplýva hlavne materiál, z akých sú ušité a rovnako aj ich strih. Aj keď sa strihy šiat neustále menia, nájdeme medzi nimi aj také, ktoré sú populárne už po celé stáročia.

modré šaty

Strih dámskych šiat dokáže ovplyvniť mnoho vecí

Každej žene pristane niečo iné. Platí to aj v prípade strihu dámskych spoločenských šiat. Vybrať si tie správne nie je až také jednoduché, ako sa možno na prvý pohľad môže zdať. Jednotlivé strihy sú špecifické v mnohých smeroch a nie každému skutočne pristanú. Všetko záleží od toho, aký typ postavy máte. Medzi základné strihy patria:

  • Áčkový strih dámskych spoločenských šiat: tento strih je obľúbený už po dlhé desaťročia. Šaty alebo sukne áčkového strihu nájdeme v šatníku mnohých žien či mladých dám. Niet sa čomu čudovať – dokonale zvýraznia ženskosť a zakryjú drobné nedostatky postavy, akými sú napríklad širšie boky, stehná či menšie bruško. Sú vhodné pre ženy, ktoré trápia práve tieto partie. Tento typ šiat je na vrchu priliehavý a od pása nižšie sa rozširuje do tvaru písmena A.


  • Rovný strih dámskych spoločenských šiat:patria do kategórie elegantných strihov. Sú známe tým, že sú po celej dĺžke smerom ku kolenám rovnakej šírky, od kolien sa mierne rozširujú. Vo väčšine prípadov sa však šijú s rozparkom na boku, ktorý im pridáva na elegancii. Lepšie sa hodia na chudšie postavy, na ktorých zvýraznia všetky krivky.


  • Empírový strih dámskych spoločenských šiat: predstavuje obľúbený strih, a to obzvlášť v prípade dámskych šiat na spoločenské udalosti. Je charakteristický tým, že sú pod prsiami strihané a súčasne majú aj vysoký pás, ktorý tiež skryje určité nedokonalosti postavy. Predstavujú tiež aj akúsi známku luxusu. Sú vhodné najmä vtedy, ak máte menšie prsia – majú tendenciu zväčšiť dekolt a rovnako aj vtedy, ak ste tehotná (zakrývajú oblasť brucha). Siahnite po nich aj vtedy, ak ste nízka, máte útlu postavu, menšie prsia či širšie boky.

společenské šaty
Strihov dámskych spoločenských šiat je skutočne mnoho. Ak sa aj vy chystáte na významnú spoločenskú udalosť a nič nechcete nechať na náhodu, navštívte stránku www.glashgirl.sk, kde nájdete množstvo zaujímavých spoločenských šiat.